Doğru Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilmeli?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 16 Ağu 2013 tarihinde açılan konu

  1. Güneş gözlüğü nasıl seçilir
    Doğru güneş gözlüğü seçmek için mutlaka iyi bir uzmandan yardım almak gerekmektedir.Bir doktora görünmeden sağlığınız açısından gözlerinize en uygun gözlük seçimi konusunda yardım almanız gerekmektedir.Güneşten gelen ultraviyole ışınları, cildimize olduğu kadar gözlerimize de uzun vadede zarar veriyor. Bu nedenle bir güneş gözlüğünde en önemli nokta ultraviyole korumasının olup olmadığı Özellikle deniz kenarında ve kar ışığında minimum UV400 korumalı güneş gözlüklerinin kullanılması şiddetle öneriliyor.

    Güneş gözlüğünün koruyucu olabilmesi için sahte olmaması gerekir. Sahte gözlükler, güneşten gelen zararlı ışıklara karşı gözü korumadığı gibi, aksine göze gelen zararlı ışıkların miktarını artırarak daha da zararlı sonuçlar doğurmaktadır. Sahte gözlük takmaktansa hiç takmamak daha iyidir. Bu nedenle, güneş gözlüğü alırken ve seçerken çok dikkatli olunması gerekir. Güneş gözlüğünün iyi bir koruma sağlayabilmesi için, gözü üstten ve yandan gelen ışınlara karşı da koruması gerekir. Bu nedenle de çerçeve buna göre düzenlemiş olmalıdır.

    Güneş gözlüğü alırken camların boyama ve mika olup olmadığına, camda kabarcık ve eğrilik bulunup bulunmadığına dikkat etmek gerekiyor. Bu tip camlar kırılma kusuru yaratarak göze zarar verebiliyor. Ayrıca kaliteli bir gözlük camında hafif bir esneme payı bulunması gerektiğini unutmayın.Ayrıca Orijinal sertifikası ve garanti belgesi bulunan gözlüklerde tüm bu sorunlar aşılmış olsa da daha ucuz seçeneklere yönelindiğinde bu özellikleri mutlaka gözden geçirmelisiniz.

    [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/gunes-gozlugu-alirken-dikkat-82941.jpg]gunes-gozlugu-alirken-dikkat-82941[/IMGALT]