Doğru Göz Farı Nasıl Seçilir

'Kadınların Dünyası' forumunda Yasemin tarafından 16 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Sevgili bayanlar Göz Farı seçimi göz görünümünü tanımlayacağı için çok önem taşır.Far göz renginizin güzelliğini arttırır.

  Göz Farı sizin göz şeklinizi vurgular ve ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Yazımızda gözlerinizi tanımlarken renk seçiminin ne kadar önemli olduğunu sizlerde göreceksiniz.

  Öncelikle Göz makyajı için doğru renk seçmek için, her yaptığınız gölgede amacı anlamanız gerekiyor. Makyajınızda Kullanacağınız her renk ve tonu en güzel şekilde nasıl birleştireceğinizi bilmelisiniz. Göz farı renk seçimi profesyonel makyaj sanatçıları tarafından kullanılmakta.

  Ana Temel renk, yani en alta sürülecek olan renk, teninizin aydınlığı ile uyumlu olmalı. Göz makyajınız için gölge-bej veya kahverengi seçebilirsiniz. Ya da herhangi bir rengin mat gölgeli tonunu seçebilirsiniz.Çevreleme rengi, yani makyajınızın dış çerçevesini belirleyeceğiniz renk, cildinizden daha karanlık olmalıdır.Son olarak Vurgulama rengi olarak bir nötr beyaz veya hafif bej renk, veya herhangi bir rengin pastel tonunun, hafif ve yanardöner gölge tonu seçilmeli.
   


Similar Threads: Doğru Göz
Forum Başlık Tarih
Kadınların Dünyası Işıldayan Gözler İçin Doğru Makyaj 13 Nisan 2012
Kadınların Dünyası Adet dönemini ilaç alarak geciktirmek doğru mu? 8 Temmuz 2013
Kadınların Dünyası Doğru Kadın Nasıl Olmalı 28 Ocak 2013
Kadınların Dünyası Doğru Ruj Rengi Nasıl Seçilir 18 Kasım 2012
Kadınların Dünyası Nefesinizi Doğru Alıyormusunuz 22 Eylül 2012