Doğru Cımbız Seçimi

'Kadınların Dünyası' forumunda Merve tarafından 28 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Doğru Cımbız Seçimi

  Cımbız, her kadının kullandığı güzellik malzemelerinin içinde olmazsa olmazlardan biridir. Kaş, bıyık almak gibi pek çok amaçla kullanırız. Ayrıca bazen vücudumuzun hassas bölgelerinde de cımbızı tercih ederiz. O yüzden cımbızı doğru seçmek önemlidir. Çünkü düzgün bir cımbız, tüylerin kırılmadan alınması ve batıksız bir ten anlamına gelir. Batıksız ten de pürüzsüz ten demektir. Hangi kadın kadife gibi bir yüze ve vücuda sahip olmak istemez ki?

  Cımbız çeşitleri
  Cımbız çeşitleri, uygulanacak bölgeye ve kişinin alışkanlıklarına göre farklılık gösterir. Belli başlı cımbız çeşitleri şöyledir: Düz ağızlı (universal cımbız), yarım ağızlı (klasik cımbız), batık cımbızı, oval cımbız (epilasyon cımbızı), iki ucunun da kullanılabileceği evolution cımbız, ve büyüteçli cımbız.

  Yüz ve vücuda hangi cımbız?
  Düz ağızlı ve yarım ağızlı cımbızları yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu cımbızlarla kaş ve bıyık alınır. Diğer cımbızları da vücudunuzda kullanabilirsiniz. Örneğin bazen bacaklarımızda veya koltukaltımızda batıklar olabilir. Bu batıkları, batık cımbızı veya büyüteçli cımbız ile kolaylıkla alabilirsiniz.

  Cımbız alırken:
  - Kolay kavrayabileceğiniz bir cımbız olması, uygulamada rahatlık için önemlidir. Cımbızın esnekliği iyi ayarlanmamışsa çok sert hareketler gerektirir ve eli çok çabuk yorar, kılları kırarak alır. Kaş alma işleminin eziyet haline dönüşmemesi için esnekliği iyi ayarlanmış cımbızları tercih edin.

  - Her cımbız cilt için sağlıklı malzemeler ile kaplı olmayabilir, bu nedenle cımbızların medikal çelikten üretilmiş olması önemli bir noktadır. Ambalajını mutlaka okuyun.

  - Uçları sık kullanıma uygun olmalı ve sık kullanımdan uçları deforme olmayacak bir cımbız olmalıdır.


  alıntı
    2. Cevap: Doğru Cımbız Seçimi

  Bir de cımbız alırken dikkat edilecek en önemli nokta;iki ucunu iki parmağınızın arasında sıktığınızda uç kısımda açıklık olmaması gerekiyor.Yani iki uç birbirine tam olarak değmeli... ;)