Doğru Allık Nasıl Sürülür?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 16 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Allık sürme teknikleri


  Allık Makyajımızın esas malzemelerinden biri olan allık doğru şekilde sürüldüğü takdirde, yüzümüze kusursuz bir görünüm veriyor.Makyajın tamamlayıcı olan allık ile sempatik bir görünüm elde ederken birkaç farklı ipucu ile pratik bir sonuca ulaşabilirsiniz.

  Oval bir yüzünüz varsa elmacık kemikleriniz ile çene kemikleriniz üzerinde allık uygulaması yapmalısınız. Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmeniz yüzünüzü daha ince gösterir.Yuvarlak bir yüzünüz varsa, yüz hatlarınızı vurgulamak için şakaklarınız ile kaşlarınızın üst kısımlarına uygulama yapın.Uzun bir yüze sahipseniz, daha oval ve ince bir yüz görüntüsü için çene ve elmacık kemiklerinin yanında alnınızla saçlarınızın birleştiği noktaya da allık sürün ve dağıtın.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/allik-nasil-surulur-4547.jpg]allik-nasil-surulur-4547[/IMGALT]

  Allık kullanımında dikkat etmeniz gereken ilk şey allık fırçasının yüz şeklinize uygun olmasıdır.Yüze canlı bir görüntü ve parıltı veren allık doğru tekniklerle kullanıldığında istenilen görüntüyü sağlamanıza yardımcı oluyor.Açık renk bir ten renginiz varsa şeftali tonları, daha buğday tenliyseniz pembe ve esmerseniz toprak tonları sizin cildinize daha uygundur.
   


Similar Threads: Doğru Allık
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Doğru ruj sürme teknikleri 29 Ocak 2014
Kişisel Bakım Doğru Pudra Nasıl Kullanılır? 8 Ekim 2013
Kişisel Bakım Doğru Saç Yıkama Adımları 29 Ağustos 2013
Kişisel Bakım Doğru Saç Yıkama Şekli 29 Temmuz 2013
Kişisel Bakım Saçları Sürekli Taramak Doğru mudur? 15 Temmuz 2013