Doğalgazda indirim

'Haberler' forumunda okkan tarafından 23 Nisan 2009 tarihinde açılan konu


 1. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, "Bu ay sonunda doğalgaz fiyatlarında indirime gidilecek. İndirim oranı, doların paritesine göre belirlenecek" dedi.

  TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, AKP Kütahya Milletvekili Soner Aksoy başkanlığında toplandı. Komisyonda, Aksoy'un hazırladığı yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanımına ilişkin kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin teklif ele alındı. Teklif, müzakerelerden sonra alt komisyona sevk edildi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Komisyonda yaptığı konuşmada Türkiye'nin enerji konusunda sorunsuz bir ülke olduğuna işaret ederek şöyle dedi:

  "1 Ocak tarihinde dünya, doğalgaz kesintisinin sıkıntısını yaşadı, biz hissettirmedik. Konutlarda doğalgazı en ucuza kullanan ülke konumundayız. Sanayideki doğalgaz fiyatında ise ucuz ülkeler arasındayız. Bu ay sonunda doğalgaz fiyatlarında indirime gidilecek. İndirim oranı, doların paritesine göre belirlenecek" dedi.
    2. Cevap: Doğalgazda indirim

  kış bitti indirim he :f196:
    3. Cevap: Doğalgazda indirim

  Böyle indirimi napim ben :f196:
    4. Cevap: Doğalgazda indirim

  Yaz geliyor tüketim azalıyor nasıl olsa vatandaşın ısınma derdi yok..Ee daha ne olsun doğal gaza indirim olmasınmı ki..Zamanında en ucuz ısınma sistemi diye insanları teşvik edip dünya kadar para harcatıp doğalgaza geçirdikten sonra canını almaya başladılar..
  Ve bunu da vatandaşa bir lütuf olarak tanıtmasınlar bu indirim mecburiyetten..