Doğal yöntemlerle moral düzeltme

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 19 Aralık 2010 tarihinde açılan konu


 1. Zaman zaman herkes moral bozukluğu yaşayabilir ve bu moral bozukluğu tüm hayatlarını etkileyebilir. Moraliniz bozuksa düzeltmenin pek çok yolu var.
  [​IMG]
  Öncelikle olumlu düşünceyle başlamalısınız. Bardağını dolu tarafını görmek sanıldığı kadar zor değil. Kendinizi hiçbir şey için zorlamayın ve her hatanın telafisi olabileceğini düşünerek önemli olan şeyin aynı hatayı bir kere daha tekrarlamadan o hatadan ders alabilmek olduğunu unutmayın.

  1)İyi bir uykunun yerini hiçbir şey tutamaz. Yorgunluk ve uykusuzluğun birleşimi size moral bozukluğu olarak dönebilir. Eğer birkaç gün uykusuz kaldıysanız moraliniz bozuk olabilir. Bu gece iyi bir uyku çekin ve yarın her şeyin gözünüze daha güzel göründüğünü fark edeceksiniz. Bir de güneşin sıcak ışınları altına çıkarsanız moral bozukluğunuzdan eser kalmayacaktır.

  2)İçinizden gelmiyor olsa da yüzünüze bir gülücük yerleştirmeyi ihmal etmeyin. Bir süre sonra ister istemez gülümseyecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

  3)Sevdiklerinize dokunun, sarılın. Sevdiğiniz insanlara sarılmak sizi rahatlatacaktır. Dokunuşlar serotonin hormonun salgılanmasına ve tansiyonun düşerek kalp atışının yavaşlamasına neden olur. Siz de kendiniz rahatlamış hissedersiniz.
    2. Cevap: Doğal yöntemlerle moral düzeltme

  İyi bir uyku kesinlikle moral düzeltmeye birebir (üstelik benim gibi uyku delisi birisi için birebir) :f40:

  Veeeee yalnız kalmak =))) kendimi dinlemeyi severim kendi severek yaptığım uğraşlar (tv izlemek, film izlemek, pc, vs. ) kısacası keyifli tembellik :)

  Birde arada sırada başıma toplaşıp beni kahkahalara boğan arkadaşlarım (bkz. şu an yanımda bulunan arkadaşım gibi ;) ) :)