Doğal Makyaj için Öneriler, Doğal Makyaj Nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Nalan tarafından 5 Haziran 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kışın yaptığınız makyaj sıcakların kendini iyiden iyiye göstermesiyle birlikte yerini doğal ve hafif makyaja bıraktı. Sıcak yaz günlerinde yüze uygulanan ağır makyajlar sizi bunaltabilir. Bu nedenle artık daha doğal makyaj uygulamasına başlamakta fayda var.

  Öncelikle yaz aylarında çok fazla fondöten kullanmamaya özen gösterin. Elinizin üst kısmına sıkacağınız bir damla fondöteni isterseniz fırça isterseniz de sünger yardımıyla yüzünüzün merkezinden dışarıya doğru hafifçe uygulayın.

  Hemen ardından ise ellerinizle sürdüğünüz fondöteni yüzünüze iyice yedirin. Böylece fazla fondöteni alacak ve abartılı görünümden uzaklaşmış olacaksınız.

  Cilt renginize uygun bir pudrayı T bölgesi dediğimiz alın ve burun çevresine uygulayın. Böylece T bölgesindeki parlamayı yoketmiş olacaksınız.
  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/dogal-makyaj-onerileri-76455.jpg]dogal-makyaj-onerileri-76455[/IMGALT]
  Gelelim gözlere kirpik diplerini ten renginize göre; açık tenliyseniz kahverengi, esmer tenliyseniz siyah bir göz kalemiyle belirginleştirin. Üst kirpiklere bu işlemi uyguladıktan sonra varsa kaleminizin arkasındaki sünger yardımıyla hafifçe göz kalemini dağıtın.

  Şimdide kirpiklerinizin uzun görünmesini sağlayacak özel olarak seçtiğiniz maskaranızı sürün. Tavsiyem maskarayı kirpiklere iki kat olarak uygulayın ancak ilk sürüşten sonra maskaranın kurumasını bekleyin ve ikinci katı ondan sonra sürün. Kurumadan sürülen ikinci kat kirpiklerde rimelin topaklanmasına neden olur unutmayın.

  Dudaklar ise yaz aylarında doğal görünmeli koyu renkler yerine daha soft renkleri tercih edin. Ruj öncesi dudaklarınıza mutlaka dudak balm'ı uygulayın ki dudağınızdaki çatlaklar dolsun ve rujunuz pürüzsüz olsun.

  Dudaklarınıza en son renksiz bir parlatıcı sürmeyi sakın unutmayın.