Doğal güzellik yöntemleri

'Kişisel Bakım' forumunda Destina tarafından 28 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmış doğal güzellik sırları
  Doğal Güzellik Sırları
  Günlük bakımınızı yapmak ve daha güzel görünmek için kozmetik ürünlere çok fazla ihtiyacınız yok.
  Evinizde bulunan malzemelerle de güzelliğinize güzellik katabilirsiniz...


  Doğal Sivilce Kurutucu


  Hamur işlerinde kullandığımız karbonatın sivilce tedavisi için etkili bir yöntem olduğunu biliyor musunuz? Bir miktar karbonatı biraz suyla ıslatıp macun haline getirin. Sivilcenin üzerine sürün. 1 saat bekleyip ılık suyla durulayın.


  Ayrıca, dişlerinize doğal beyazlık kazandırmak için karbonatla fırçalayabilirsiniz.


  Doğal Deodorant


  Aktar ve doğal ürün satılan dükkânlarda bulabileceğiniz şap taşlarını koltuk altı deodorantı olarak kullanabilirsiniz. Biraz suyla şap taşını ıslatıp koltuk altınıza sürmek gün boyu kuruluk sağlayacaktır.


  Ayrıca, tüylerinizi jiletle aldıktan sonra oluşan kesiklerin acısını hafifletmek için şap taşı sürebilirsiniz.


  Doğal Nemlendirici


  Kuru cildinizi nemlendirmek, ölü derilerden arındırmak için ihtiyacınız olan tek şey tatlı badem yağıdır. Bir miktar tatlı badem yağını parmak uçlarınızla yüzünüze ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. Durulamanıza gerek yoktur.


  Ayrıca, kuru ve yıpranmış saçlarınızı canlandırmak için tatlı badem yağını saç derisi ve uçlarını sürüp 1 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.


  Doğal Şişlik Giderici


  Göz çevrenizdeki şişlikleri gidermek ve daha canlı görünmelerini sağlamak bir poşet yeşil çay yeterlidir. Yeşil çayı bir bardak sıcak suda demleyin. Çay poşetini buzdolabına koyup soğuyana kadar bekleyin. Soğuyan çay poşetini gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin.


  Ayrıca, papatya çayını bikini bölgesine epilasyon yaptıktan oluşan acı ve kızarıklıkları gidermek için kullanabilirsiniz.
  alıntı
    2. Cevap: Doğal Güzellik Sırları

  çok güzel bilgiler teşekkürler