Doğal Güzellik Sırları nelerdir kısaca

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 30 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Doğal Güzellik Önerileri

  Doğal Güzellik Sırları nelerdir

  Kuru cildinizi nemlendirmek ölü derilerden arındırmak için ihtiyacınız olan tek şey tatlı badem yağıdır. Bir miktar tatlı badem yağını parmak uçlarınızla yüzünüze ve boyun bölgenize masaj yaparak uygulayın. Durulamanıza gerek yoktur.

  Tahriş olmuş ciltler için; Yunan kadınlar kuru ve tahriş olmuş, güneş yanığı ciltlerini yumuşatmak ve beslemek için zeytinyağı ile masaj yapıyorlar.

  Cildinizin güzel görünmesi için bitki çaylarını denemelisiniz. Cilt güzelliği için Ender Saraç özellikle başta papatya, adaçayı, ısırgan ve rezene çayı olmak üzere bitki çaylarının hepsinden, günde 3-4 fincan açık çay olarak içilmesinin uygun olduğunu söylüyor.

  Güçlü, parlak saçlar; Hindistanda, kadınlar uzamasını, parlaması ve güçlenmesini sağlamak için, haftada bir hindistan cevizi yağı ile saçlarına ve kafa derilerine masaj yapıyorlar.

  Göz çevrenizdeki şişlikleri gidermek ve daha canlı görünmelerini sağlamak bir poşet yeşil çay yeterlidir. Yeşil çayı bir bardak sıcak suda demleyin. Çay poşetini buzdolabına koyup soğuyana kadar bekleyin. Soğuyan çay poşetini gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin.

  Günde bir küçük şişe maden suyu içilmesini tavsiye ediliyor. Hatta aşırı terlenen günlerde iki küçük şişe de maden suyu içebilirsiniz. Maden suyunun faydasını ise su kaybının karşılanması, iyon ve minerallerin kaybının karşılanması olarak söylenebilir.

  Kuru ve yıpranmış saçlarınızı canlandırmak için tatlı badem yağını saç derisi ve uçlarını sürüp 1 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
   


Similar Threads: Doğal Güzellik
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Ebrunun Doğal Güzellik Sırları 15 Mayıs 2010
Kişisel Bakım Doğal güzellik yöntemleri 28 Ekim 2009
Kişisel Bakım Dogal güzellik maskelerı 18 Ağustos 2008
Kişisel Bakım Saç rengini açıcı doğal yöntemler 27 Ocak 2015
Kişisel Bakım Yağlı saçlara doğal çözüm 4 Haziran 2014