Doğal Güzellik İçin Minik Dokunuşlar

'Kadınca' forumunda zamaneanne tarafından 18 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Bu yıl en moda olan nedir sorusunun yanıtı; doğallık elbette. Makyajdan giyime kadar doğallık bu senenin trendi. İşte doğal bir güzellik için size minik ipuçları:

  Doğallık deyince tabi ki makyaj malzemelerinin doğal olması gerekiyor. Mutfaklarımızın vazgeçilmezleri üzüm, mango, bal, Hindistan cevizi, zeytinyağı güzelliğin hizmetinde.

  Son zamanlarda bir çok bitkinin yeni özellikleri keşfedildi. İçinde katkı maddeleri bulunan güzellik ürünlerinin zararları anlaşıldıkça doğadaki özellikler değer kazandı. Koruma ve yenileme amaçlı bir çok çiçek özü ve bitki ektresi içeren doğal kozmetik üretildi. Bitkilerin olağanüstü özellikleri kırışıkları gideriyor, yaraları iyileştiriyor, derinin metabolik süreçlerini harekete geçiriyor.

  Üzüm suyu güzelliğin yeni iksiri olarak bakım ürünlerinde sıkça kullanılıyor. Bileşimindeki polifenoller cilt için birer gençlik mucizesi olarak kadınların hizmetine sunuluyor.

  Yüz, el, ayak, saç ve cilde yarar sağlayan gerekli koşulları sağlayan antioksidanlar çok pahalı yüz kremleri içinde bulunuyor. Oysa doğadaki bazı ot ve orman meyvelerinde bu antioksidanlar büyük miktarlarda mevcut. Bu doğal ürünlerin tüketimi kırışıklıkları önler ve cildi formda tutar.

  Karpuz suyun dan iyi bir cilt için yararların. Küp şeklinde kestiğiniz ve dolapta dondurduğunuz karpuzu yüzünüzde gezdirin. 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.. Bu işlemi hergün yaptığınızda cildin yenilendiğini göreceksiniz.

  Zencefilin rejeneratif(hücre yenileyici) ve gençleştirici etkisi bulunuyor. Cildin ihtiyacı olan bir çok maddeye sahip olan zencefil, yaşam enerjisi ile dolu bir baharat. Ilık suda bekletin ve pamuğa batırarak yüzünüzü silin. Deri suyu emdikten sonra 15 dakika bekleyin ve yıkayın, nemlendirici sürün.

  Cildinize olağanüstü hassasiyet ve gençlik vermek istiyorsanız, düzenli "hayat ve sağlık" iksirinden mutlaka haberli olmasalısınız. Yeşil Çay'dan! Mükemmel bir antioksidandır. Günde üç bardak için. Soğutulmuş çay suyu ile yüzünüzü silin.

  Pancar suyu doğal demir içeriyor. Tüm organların oksijen kaynağı. Kan hücrelerinin oluşumunu teşvik ediyor, kanı yeniliyor.