Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

'Kadınların Dünyası' forumunda EyLüL tarafından 30 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Oldukça pratik ve kolay bir şekilde sizde Doğal dalgalı saçlara sahip olabilirisniz bayanlar..Yapmanız geekenler şunlar.Duştan çıktıktan sonra fazla suyu havluyla alın. Saçlar hafif nemli haldeyken yapacağınız örgüler daha uzun süre dayanır. Duştan sonra saçlarınıza sürdüğünüz bir nemlendirici varsa bu aşamada yarım yemek kaşığı kadar kullanabilirsiniz. Nemlendiriciyi sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Artık saçlarınız doğal dalgalı modeli için yapacağınız örgülere hazır. İri dalgalı saç için büyük örgüler, daha sık dalgalar için küçük örgüler kullanabilirsiniz. 4-5 büyük örgü saçlarınıza iri dalgalar verecektir.Saç Örgülerini bitirdikten sonra saç kurutma makinesiyle kurutabilir veya 1-2 saat kurumasını bekleyebilirsiniz. Eğer gece örgülerle yatarsanız dalgalı saç modelini daha uzun süre kullanabilirsiniz.
    2. Cevap: Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

  Düz saçlar bazen biz bayanları o kadar sıkıyor ki kuaföre gidip kendisini teslim ediyor ama bazen kötü modeller bazen de iyiye yakın modeller çıkıyor ama yinede istediği olmuyor işte bunları denemek yerine evde dalgalı saç nasıl yapılır bir başka öneride benden gelsin arkadaşlar..

  Saçlarınıza şekil vermekten önce saç tipinize uygun olarak kullandığınız bir şampuan ile saçlarınızı yıkamalı ve sonrasında bir havlu aracılığı ile kurulamalısınız. Saçlarınızı yıkarken ne çok sıcak, ne de çok soğuk suyu tercih edin. Ilık su ile saçı yıkamak saçlarınızın gücünü artıracak ve çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

  Saçınızı bir havlu yardımı ile ya da saç kurutma makinası ile kuruturken hafif nemli kalmasına özen göstermelisiniz. Hafif nemli saçlarınızın diplerinden başlayarak saç ucunuza kadar bolca köpük sürün işte hepsi bu kadar eminim çok güzel olacaksınız
    3. Cevap: Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır

  Saçları doğal dalgalı olan düz ister , düz olansa dalgalı ...
  Olmayan istenir açıkçası :)
  Teşekküler.