Doğal Cilt Maskeleri

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 26 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


 1. Bitkisel Cilt Bakımı

  Bitkisel Doğal Cilt Maskeleri


  *Avokado maskesi kuru ciltler için en iyi toniktir. Avokado bol miktarda E vitamini ve faydalı yağlara sahiptir. Cildinizi canlandırmak için avokadoyu bir kaç damla portakal veya limon suyu ile ezin ve cildinize uygulayıp biraz dinlenin. 20 - 30 dakika kadar sonra yıkayın.

  *Rendelenmiş salatalık maskesi yağlı cildi tazeler. Yüzünüze sürün, nemli bir havlu ile kapatın ve dinlenin.

  *Elmalı Maske: Kabukları soyulmuş bir Elma, 1 çorba kaşığı da krema
  1 elmanın kabuğu soyulduktan sonra,rendenin ince tarafıyla rendelenerek 1 çorba kaşığı kadar krema ile karıştırılıyor. Bu karışım yüze,boyuna ve dekolte bölgesine uygulanıp, 10 dk.kadar bekletildikten sonra,cilt ılık su ile durulanıyor.

  *Birçok bitkisel çay aynı zamanda iyi birer toniktir. Özellikle de ısırgan otu, nane, papatya ve adaçayı. Bu çayları bir miktar filtre edilmiş suda demlenmeye bırakın ve daha sonra spreyli bir şişeye koyarak yüzünüze püskürtün. Yeşil çay yüksek oranda antioksidandır. Kuşburnu ise zengin bir C Vitamini kaynağıdır ve cildimizdeki kolajeni artırır.

  *Ayrıca Suna Dumankaya'nın şu tavsiyesini de uygulayabilirsiniz

  Cam kâse, kaşık, spatül, pamuk, herhangi bir nemlendirici krem, temizleyici süt ve losyon ile maske yapacağınız doğal malzeme, yani meyve ya da sebze Bütün bu malzemeler temiz olmalı, kullanacağınız meyve veya sebze her neyse, taze ve olgun olmalı; iyice yıkanarak temizlenmeli.

  Maske hazırlandığında hemen kullanılmalı, (Unutmayın: hazır aldığımız maskelerin içinde koruyucu maddeler olduğu için uzun süre bozulmadan saklanılabiliyor.) asla bekletilmemelidir.

  Maskenizi sakin bir ortamda uygulayın, göz çevresine fazla yaklaşmadan uygulayın, en az on - onbeş dakika beklettikten sonra önce pamukla maskeyi silip ardından losyonla kalanları temizleyin.

  Ayrıca sıktığınız meyvelerin posalarını da maskelerinizde kullanabilirsiniz.
   


Similar Threads: Doğal Cilt
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Cilt Sarkmasını önlemek için doğal maske 26 Mart 2014
Kişisel Bakım Doğal Cilt Bakımı Nasıl yapılır 6 Şubat 2012
Kişisel Bakım Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri 5 Kasım 2013
Kişisel Bakım Kusursuz Bir Cilt İçin Doğal Öneriler 27 Ağustos 2013
Kişisel Bakım Cilt Sarkmalarına Karşı Doğal Çözüm 20 Temmuz 2013