Doğal Cilt Beyazlatıcı Maskeler

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 19 Ocak 2009 tarihinde açılan konu


 1. Cildin rengini açmak için genellikle cilt beyazlatma için özel olarak üretilen kozmetik ürünlere güveniriz. Bu kremler fiyatları ile her zaman alınabilecek ürünler değildir. Bu yüzden evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz daha hesaplı doğal beyazlatıcı cilt maskeleri ile istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Cilt beyazlatıcı maskeler aynı zamanda cildinizdeki lekelerin görünümün azalmasına, cildin nemlenmesine ve doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olacaktır.

  Limon içeriğindeki doğal ağartıcılar ile ten renginizi açmak için kullanabileceğiniz doğal ürünlerin başında gelmektedir. Limonla cilt beyazlatıcı maske hazırlamak için gülsuyu ile karıştırıp pamukla direk cildinize sürebilirsiniz. Limon suyu kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

  Limon suyu ayrıca bal, baden yağı ve süt tozu ile karıştırılarak kullanılabilir. Ayrı ayrı hazırlayabileceğiniz bu maskeler cildinizin rengini beyazlatıcı özelliğe sahiptir.

  Yulaf unu ve kaymak cilt beyazlatıcı maskelerde kullanılmaktadır. Kaymak ve yulaf ununu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskede karışımın kıvamını yumuşatmak için doğal bir ağartıcı olan taze sıkılmış domates suyu da kullanabilirsiniz.

  Yarım bardak sirkeyi yarım bardak su ile karıştırıp yüzünüze sürün. 5-10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

  Cilt beyazlatıcı maskeler arasında etkili sonuçlar veren bir diğer doğal maskede sandal ağacı tozu, limon suyu ve domates suyu ile hazırlanan maskedir. Bu içerikleri yumuşak bir macun kıvamına getirip yüzünüze sürün. Ilık suyla yüzünüzü yıkamadan önce maskenin kurumasını bekleyin. Bu maske beyazlatıcı özelliğinin yanı sıra cildinizi tazeler ve doğal parlaklık kazandırır.

  Güneş lekeleri için zerdeçal tozu ve limon suyunu karıştırarak bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu iki doğal üründe oldukça etkili birer cilt beyazlatıcıdır.

  Cilt beyazlatıcı maskeler arasında hazırlaması en kolay olanı patates maskesidir. Yüzünüzü kaplayacak şekilde birkaç büyük patates dilimi hazırlayın ve yüzünüzde 5-10 dakika bekletin. Patates ciltte oluşan pigmentasyonu azaltacaktır.

  Portakal kabuğunu rendeleyin ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra süt veya kaymakla karıştırın ve macun haline getirip yüzünüze sürün. 15-20 dakika bekledikten sonra bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

  Yukarıda listelediğimiz cilt beyazlatıcı maskeler kolay uygulanabilmeleri, aşağı yukarı her evde bulunan ürünlerle yapılabilmeleri ve neredeyse hiç para harcamadan hazırlanabilmeleri ile pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Kozmetik beyazlatıcı kremlere göre yan etkileri yok denecek kadar az olan bu beyazlatıcı maskeler cilt lekeleri, sivilce ve akne izleri, güneş lekeleri gibi sorunların çözümünde de kullanılabilmektedir.

  Cilt beyazlatıcı maskeler ten renginizde bir kaç ton açılma sağlamakla birlikte sağlıklı bir cilt için tek başına yeterli değildir. Cildinizin sağlıklı görünmesini istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeli, kahve çay sigara üçlüsünden kaçınmalı ve cilt temizliğini düzenli olarak yapmalısınız. Güzel bir cilt için diğer bir önemli noktada her gün yeterli miktarda su tüketimidir.
    2. Teşekkürler Yaren Ablacım..:f196:
    3. yaren teşekkürler
    4. Teşekkürler Yaren Ablacımm
   


Similar Threads: Doğal Cilt
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Cilt Sarkmasını önlemek için doğal maske 26 Mart 2014
Kişisel Bakım Doğal Cilt Bakımı Nasıl yapılır 6 Şubat 2012
Kişisel Bakım Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri 5 Kasım 2013
Kişisel Bakım Kusursuz Bir Cilt İçin Doğal Öneriler 27 Ağustos 2013
Kişisel Bakım Cilt Sarkmalarına Karşı Doğal Çözüm 20 Temmuz 2013