Diyet Sonrası Vücut Sarkması Nasıl Önlenir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Diyet Sonrası Vücut Sarkması Nasıl Önlenir?

  [​IMG]
  Fazla kilolardan kurtulmak için yaptığınız diyet programları, egzersizler sonrasında ortaya çıkan ciddi bir sorundur vücut sarkması.

  Özellikle hamilelik gibi durumlarda alınan hızlı kilolardan hızlıca kurtulma çabalarının sonucunda vücutta sarkmalarla karşılaşılabiliyor. Cildin elastikiyetini kaybedip, cilt altındaki kas dokularının zamanla gevşeyerek geniş sarkma alanları oluşturması problemin ana kaynağıdır. Hayatınızın bir döneminde -bu ergenlik dönemi de olabiliyor- aniden kilo alıp verdiyseniz neden bahsettiğimizi çok iyi anlayacaksınız. Yetersiz egzersiz, dengesiz bir beslenme tarzı ya da hormonal sorunlar nedeniyle oluşan sarkmalar için farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

  Vücuttaki sarkmaların bir nedeni de beslenmede yapılan yanlışlıklardır. Bilinçsiz olarak uygulanan diyetlerde kaslar yeteri kadar beslenememekte ve vücut yıpranmaktadır. Böylece çatlaklar ve sarkmalar yavaş yavaş kendini göstermeye başlar.

  Fazla kilolardan kurtalmak herkesin hayalidir ancak bunu bilinçli bir şekilde yapmak gerekir. Zayıflamak için yapılan diyetler sporla desteklenmeli ayrıca mutlaka bir uzman tarafından takip edilmelidir. Böylece her kontrolde yapılan işlemler kaslarınızın durumu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Böylece hem sağlıklı zayıflar hem de vücudunuzun sarkmasını önlemiş olursunuz.

  Sürekli kardiyo antranmanı yapmayın. Uzun süre saunada kalmayın, egzersizlerinize mutlaka ağırlık antrenmanları ekleyin. Bunların yanı sıra bir de beslenme düzeninizi yoluna koyarsanız ne kadar zayıflarsanız zayıflayın vücudunuzda sarkma olmayacaktır. Tabiki su tüketimini de unutmamak gerekir.