diyanetten kadın açılımı

'Haberler' forumunda şeker2 tarafından 29 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. Diyanet'ten bu sefer de 'Kadın' açılımı


  İslam dünyasında büyük tartışma çıkaran kadınların dini kurumlarda söz sahibi olması konusunda Türkiye'den sessiz ve cesur adım.

  Diyanet'ten sorumlu Devlet Bakanı Yazıcıoğlu, 'Her alanda kadın sayısı artacak ve her ile mutlaka bir bayan müftü yardımcısı atanacak' dedi.

  3 yıl önce ilk niteliğini taşıyan kadın müftü yardımcısı atamaları Türkiye genelini kapsayacak.

  6 il daha eklendi

  Her ile bir kadın müftü yardımcısı atanacak. 2005 yılında Cansever Dokuz'un Kayseri, Şerife Altıner'i de Antalya'ya müftü yardımcısı olarak atayan Diyanet İşleri Başkanlığı, bu süre içinde 6 ilde daha kadınları resmi din kuruluşunun ikinci pozisyonuna yerleştirdi. Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu, "Önemli merkezlerde, illerimizde bir il müftü yardımcısı olarak istihdam edilmesi çalışmaları sürdürülüyor, her ile mutlaka bir bayan müftü yardımcısı görevlendirecek. Her alanda bayan personel sayısını artırma yönünde ciddi gayretler sarf edilmektedir. Önümüzdeki dönemde daha önemli bir kadın personel istihdamı söz konusu olacaktır" dedi. -
   
 2. Cevap: diyanetten kadın açılımı

  bu güzel sevindirici bir haber:f40:
  kadın erkek ayrımı yapılıyor hala ama biliyormusunuz evlerimizde ailelerimizde kadının yeri hep aynı hep aynı kalacak değişen bişey olmuyacak kadına hak tanınmaz kadından hak alınır kadın erkeğe bağlıdır bu böyle devam eder gider daha bir çok şık var :oops::oops:
   
 3. Cevap: diyanetten kadın açılımı

  Bu konuda işi şakaya vurmayacağım...
  Hep kadınlar eziliyor, kadınlar gariban, kadınlar zavallı, kadınlar ikinci sınıf diyoruz ama bunun pekte böyle olmadığını düşünüyorum.
  Evet şiddet gören, halen 3. sınıf insan muamelesiyle yaşamaya mahkum kadınlar var ama artık durum eskisi gibi değil kadınlar seslerini duyurmaya başladı ve her alanda söz verilmesini beklemiyor söz alıyor arkadaşlar.
  Hemcinsimize acımıyalım artık sığınmayalım bu ezilen kadın tablosunun arkasına artık haklarımız var ve bunu biz kullanmayı bilmiyoruz sadece :(