Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevapları

'Eğitim Merkezi' forumunda YAREN tarafından 6 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. 11 Mart Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevapları,
  2012 Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Yeterlilik Sınav Soru ve Cevapları


  11 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevaplarını MEB ile aynı zamanda sitemizden ulaşabilirsiniz. 2012 Diyanet işleri başkanlığı personel yeterlilik sınav Soru ve cevaplarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz..

  Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevapları

  Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 Personel Yeterlilik Sınavı Sonuçlarının açıklandığı sayfalar

  T.C. M.E.B-Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

  .. :: T.C. BAÅBAKANLIK DÄ°YANET Ä°ÅLERÄ° BAÅKANLIÄI ::..

  T.C. M.E.B-Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
  Diyanet İşleri Başkanlığı 2011 Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevapları Bağlantılara konunun devamında ulaşabilirsiniz.

   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Nisan 2012
 2. Cevap: Diyanet İşleri Başkanlığı 2011 Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevapları

  Adaylar Diyanet Yeterlilik Sınavına Tepkili

  19 Mart Cumartesi günü yapılan Diyanet İşleri Başkanlı Personel Yeterlilik sınavındaki soruların beklenenden zor çıkması adayları isyan ettirdi.

  19 Mart Cumartesi günü yapılan Diyanet İşleri Başkanlı Personel Yeterlilik sınavındaki soruların beklenenden zor çıkması adayları isyan ettirdi. Sınav sonrası çeşitli web platformlarında tepkilerini dile getiren adaylar, Diyanet ve MEB'in kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını ifade ettiler.

  Sınav öncesinde tavsiye edilen konu başlıklarının dışında çok fazla sorunun çıkması adayları deyim yerindeyse ters köşeye yatırdı. Sınav sonrası hayli gergin görünen adaylar sınavın zorluk derecesini ilgili kurumlara bildirip sınavın tekrar yapılması gerektiğini düşünüyor.

  Yapılan yorumların % 80'ninde soruların zorluk derecesi ve ilgisiz konularda çıktığı ifade ediliyor. Akparti İletişim merkezine mesaj gönderen adaylar konuyu hükümet yetkililerinin dikkatine sunmayı amaçlıyor.

  Bazı adaylar sınavdaki soruların zorluk derecesini "İmam adayları olarak tsunamiye 20 Mart Cumartesi günü uğradık" ifadeleriyle açıkladı.
   
 3. Cevap: Diyanet İşleri Başkanlığı 2011 Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevapları

  Diyanet İşleri Başkanlığı 2011 Personel Yeterlilik Sınavı Soru ve Cevapların bugün yayımlanması bekleniyor. Ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama yok.Soru ve cevaplar yayımlandığında bağlantı aktif hale gelecektir.

  Sınav Sorularının açıklanacağı MEB'in sayfası için TIKLAYINIZ