Dişe ruj bulaşması nasıl önlenir?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Dişe ruj bulaşması nasıl önlenir?

  [​IMG]
  Yıllardır kadınların vazgeçilmezi olmayı başaran kırmızı ruj hem dikkat hem de özen gerektirir. Koyu renk ruj sürmeyi seven hanımlar sonrasında da oldukça dikkatli olmalılar ki mahcup duruma düşülmesin.

  Önce koyu renk ruj sürerken dikkat edilmesi gereken hususları sıralayalım sonrasında ise dişlerinize rujunuzun bulaşmaması için ne yapmanız gerekir onu açıklayalım.

  Eğer kırmızı ruj kullanmak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken rujunuzun akışkan bir kıvamda olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır. Eğer mat ruj kullanıyorsanız bir sorun olmayacaktır ancak akışkan ve parlak bir ruj tercih ediyorsanız o zaman muhakkak rujunuzu sürdükten sonra tampon hareketi ile rujun üzerine pudra sürmeniz gerekir. Böylece rujunuz gün içerisinde dağılmayacak ve kötü bir görüntüye maruz kalmayacaksınız.

  Kırmızı renk ruj kullanmanın diğer bir şartı gerçekten beyaz ve bakımlı dişlere sahip olmaktır. Mutlaka diş bakımınızı yaptırın ve beyazlatıcı diş macunları kullanarak dişlerinizin parlaklığını ön plana çıkarın böylece daha kaliteli bir duruş sergileyeceksiniz.

  [​IMG]

  Hazır konu dişlerin bakımına gelmişken asıl konumuza da değinelim. Pek çok kadının yaşadığı kötü bir deneyimdir aslında kırmızı rujun dişe bulaşması ve bunun saatler sonra tesadüfen farkedilmesi. Mat ya da parlak olsun kırmızı ruj bu tehlikeyi her zaman beraberinde taşır. Bu yüzden ruju sürerken ve sonrasında dikkatli olmanızda fayda vardır. Bu tatsız olayın başınıza gelmemesi için öncelikle ruju sürdükten sonra fazlasını bir kağıt peçete yardımıyla temizlemektir. Temiz bir peçeteyi iki dudağınızın arasına alın ve hafifçe dudaklarınızı birleştirin.

  Rujunuzun dişlerinize bulaşmaması için farklı bir yöntem daha deneyebilirsiniz. Makyajınızı bitirdikten sonra işaret parmağınızı dudaklarınızın arasına alın ve dudaklarınızı büzün. Böylece dişlere bulaşması muhtemel olan ruj parmağınıza bulaşacak ve böylece dişleriniz kurtulacaktır.
   


Similar Threads: Dişe bulaşması
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Hadisenin Saç Rengi Ne 28 Eylül 2012