Diş Temizliği Nasıl Yapılır?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 20 Aralık 2013 tarihinde açılan konu


  1. Diş Temizliği İçin Öneriler


    Diş bakımı tüm sağlığımızı etkileyen bir durumdur ve çok önemlidir.Özellikle evde diş bakımınin etkinliği için en önemli iki faktör sıklık ve tekniktir. Diğer bir değişle, dişlerinizi günde en az iki kere fırçalamak ve günde bir kez diş ipi kullanmak ve bunları da doğru şekilde yapmanın önemli olduğunu unutmamak gerekmektedir.

    Diş sağlığımız için öncelikle her gün muhakkak, tercihan gece, diş ipi kullanın; böylece dişlerinizin arasındaki hassas alanları yemek kalıntıları ve bakterilerden temizlemiş olursunuz.

    Herhangi bir diş ipi bu işi görür, dilediğinizi seçin.Yumuşak kılları olan bir diş fırçası seçin. Bunlar da, sert kıllı diş fırçaları kadar etkilidirler ve üstelik diş etleriniz ve diş mineleriniz üzerinde daha yumuşak hareket ederler.Doğru diş fırçalamak için fırçanın başını diş etlerinize 45 derece açı ile tutun ve düzgün ama hafif bir basınç uygulayın ve fırçanın kıllarını dişinizin bütün yüzeylerinde küçük, dairesel hareketlerle gezdirin. Bir dişten diğerine yavaş yavaş geçin.Alt ve üst ön dişlerinizin arka taraflarını temizlemek için diş fırçanızın ucunu kullanın.