Diş Eti Çekilmesinin Nedenleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 25 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


 1. Diş eti çekilmesi birçok kişinin başına gelen özellikle diş sağlığını kötü şekilde etkileyen bir ağız ve diş sorunudur.Eğer diş etleriniz dişleriniz fırçalarken kanıyorsa ve diş eti renginiz koyu renkte ise ve birde dayanılmaz bir şekilde ağzınızda kötü koku hissediyorsanız mutlaka bir diş doktoruna görünmelisiniz çünkü diş eti probleminin başında yer alan belirtilerdir bu belirtiler.

  Çünkü sağlıklı diş etinin rengi pembedir ayrıca diş etleri kemiğe sıkı sıkıya bağlıdır yemek yerken yada dişlerinizi fırçalarken diş etleriniz kanamaz.Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer kanıyorsa zaten bir sorun olduğu ortadır.

  [​IMG]

  Eğer diş bakımınıda yada gündelik hayatınızda aşağıda yer alan belirtilerden biri ile karşılaştığınızda mutlaka bir uzmana görünmelisiniz.

  Dişleriniz fırçalarken diş etinde kanama oluyorsa;
  Ayrıca Şişme, çekilme veya kanama Koyu kırmızı renkli diş eti Yiyecek veya içecek tüketirken diş etinde sızlama veya hassasiyet Aşırı tartar veya plak ve son olarak sürekli kötü ağız kokusu varsa vakit kaybetmeden bir diş hekimine başvurmalısınız.