Diş Beyazlatma Operasyonu Nedir?

'Sağlık Rehberi' forumunda Nalan tarafından 21 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  12 yaş üzeri yetişkinlerde uygulanan diş beyazlatma operasyonu "ev tipi" ve "ofis tipi" olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Zamanla çevresel etkilerle sararan dişlerden rahatsız oluyorsanız diş beyazlatma operasyonunu düşünmenizde fayda var.

  Öncelikle ofis tipi diş beyazlatma yöntemini anlatalım. Zahmetli bir yöntem olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çünkü ofis tipi beyazlatmada hasta yaklaşık 1 saat boyunca ağzını hiçbir şekilde kapatamıyor...

  [​IMG]

  Bunun doğal sonucu olarakda yutkunmada zorluk yaşıyor. Hekim tarafından önce diş ile diş eti arasına bir macun sürülüyor. Bu işlem, diş etlerinin sürülecek jelden etkilenmesini önlüyor. Diş yüzeylerine sürülen kırmızı jel 10 dakika arayla 3 kez tekrarlanıyor yaklaşık 1 saat kadar ağız kapatılmadan bekleniyor.

  [​IMG]

  İşlem sırasında ağrı yada acı söz konusu değilken, işlemden sonra kişinin ağrı eşiğine göre hafif hassasiyetten doğan ağrılar hissedilebiliyor.

  [​IMG]

  Ev tipi diş beyazlatma yönteminde ise diş hekimi tarafından hastanın ağzından ölçü alınıyor. Hazırlanan şeffaf aparat ile hasta akşamları evde bir işlem gerçekleştiriyor. Hekim tarafından verilen jeli aparatın içine sıkıyor ve dişlerine yerleştiriyor. Jel kuruyana kadar aparat ağızda kalıyor.

  Evet ofis ve ev tipi diş beyazlatma yöntemi aşamaları bu şekilde. Dişlerde hassasiyet oluşması gayet normal endişe etmenize gerek yok. Sonuç farkedilir bir beyazlık garantisi veriyor.

  Diş Hekimim Sayın Cem Demir 'e teşekkür ederim. Sayesinde yıllardır özlediğim bembeyaz dişlere kavuştum.

  Kaynak Belirtilmeden Kullanılamaz, Alıntı yapılamaz.
  Kaynak
   
  Son düzenleme: 23 Mar 2013