Diş Beyazlatıcı Jel

'Sağlıklı Yaşam' forumunda ZORBEY tarafından 7 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Diş Beyazlatma Jelleri
  Diş beyazlatıcı jel nedir
  diş beyazlatma jeli

  Bu jeller diğer beyazlatıcı maddelerin yanı sıra yüzde 45′lik hidrojen peroksit bulundurmaktadır. Dişlerinizi tamamen temizledikten sonra jel tek tek dişlere yada diş hekiminiz tarafından hazırlanan kalıba koyulup dişlere takılır. jel aktifleşerek diş minesine etki etmeye başlar. Hidrojen peroksit parçalanır ve oksijen açığa çıkar. Bu oksijen doymamış bağlara tutunarak veya renkli molekül bağlarının parçalanmalarına neden olup beyazlatma işlemini yaparlar.

  Diş beyazlatıcı jel porselenleri yada köprüleri beyazlatır mı ?

  Tüm beyazlatma maddeleri doğal dişler için tasarlandığı için porselen ve köprülerin rengini değiştirmezler.

  Hangi diş beyazlatıcı jel tavsiye edilir ?

  Şu Piyasada bulunan farklı diş jellerini tarafsız olarak ne kadar etkili olduklarını ortaya koyan bir araştırma bulunmamaktadır. Hepsinin etkili olmasına karşın bazıları daha çabuk etkisini gösterebilirler fakat bunun yanında bazı dişlerde daha az beyazlamada olabilir.

  Bu jellerin raf ömrü nedir ?

  Diş beyazlatıcı jellerin normal ortamda 1 yıl, buzdolabında 2 yıldır. Jel eğer normal bir ortamdaysa kuru ve serin bir alanda saklanmalıdır.
    2. Cevap: Diş Beyazlatıcı Jel

  Plus White kullanarak 5 dk kadar bir sürede dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.
    3. Cevap: Diş Beyazlatıcı Jel

  kesin parlar mı agız kokusunu giderir mi
    4. Cevap: Diş Beyazlatıcı Jel

  ben area marka diş beyazlatma seti almıştım çok iyi gelmişti. Bembeyaz yaptı dişlerimi bu markayı bilmiyorum ama mantık aynı galiba bununda led ışıklı cihazı varsa tamamdır.