Dirseklerinizin Bakımı

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 20 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu


 1. DİRSEKLERİNİZİN DAHA GÜZEL GÖRÜNMESİ İÇİN

  Dirsekleriniz vücudumuzun diğer deri tabakasına göre biraz daha kalındır. Fakat kalın olması kötü görünmesini gerektirmez. Günlük bakımımızın içinde dirseklerimizin bakımına gereken önemi göstermeliyiz.Özellikle yaz günlerinde güzel görünümlü dirsekler güzelliğinize güzellik katacaktır.

  Bunun İçin :


  Dirseklerinizi, banyo sırasında, lif, eldiven, sert ve doğal kıllardan yapılmış bir banyo fırçası ya da bitkisel liflerden bir sünger ile çok fazla bastırıp derinizi tahriş etmeden masaj yapın. Böylece, renkleri açılacak ve yumuşayacaklardır. Banyonun sonunda kremle nemlendirin.
  Haftada bir yada iki kez, pamuğa ılık badem yağı döküp dirseklerinize sarın ve bir kaç saat bekletin. Bunun yerine dirseklerinizi badem yağına direkt olarak da batırabilirsiniz. Bu uygulamanın ardından, üzerine bol miktarda sofra tuzu döktüğünüz yarım limonla dirseklerinizi ovun. Duruladıktan sonra, nemlendirici krem sürün.
  Dirsekleriniz çok sertleşmiş derin çatlaklar oluşmuşsa, 50 gr maydanoz üzerine 100 gr kaynar su dökün. İki hafta boyunca her gün, bu suyla yıkayın yada bu suya batırılmış pamuğu dirseğinize sararak yumuşamasını sağlayabilirsiniz..
    2. Teşekkürler yarencim bilgi ve paylaşım için emeğine sağlık
    3. Bilgilendirme için çok teşekkürler, ellerinize saglık Yaren :f40:
    4. güzel bilgileri bizimle paylaştıgın için teşekkürler Yaren
    5. guzel bilgilerin için çok tşkler yaren bence super :f40: fikirler ellerine sağlık:f118:
    6. teşekkürler yaren