dilek duasi

'Ders notları' forumunda ZeuS tarafından 20 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. Dilek Duaları

  Haceti veya bir dileği olan kimse , çarşamba , perşembe ve cuma günleri oruçlu olarak geçirir. Yalnız cuma günü cuma namazına gitmeden önce boy abdesti alarak cuma namazına iştirak eder. Yolda giderkende bir fakire sadaka verir . Cuma namazı sona erince , ellerini ilahi dergaha açarak şöyle duada bulunur :

  Allahümme inni es'elüke bismikel azıymi bismillahirrahmanirrahıymillezi la ilahe illa hü* Alimül ğaybi veş şehadeh* Hüver rahmanür rahıym*Es,elüke bismikellezimelees semacati vel erda ve es'elüke bismike bismillahirrahmanirrahıymillezi anet lehül vücühü ve haşeat lehül asvatü ve veciletil kulübü min haşyetihi en tüsalliye ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim ve en takdıye haceti... (Burada dileğini söyler).

  Allah'ın izni ile duası gerçekleşir.

  ***************


  1 defa Fatiha suresi ardından 3 defa İhlas suresi okunur. Ardından Besmele okunduktan sonra (1100) defa 'YA MUİZZ' okunur.

  ************

  2 Rekat namaz ( ALLAH rızası için )

  2 Rekat namaz ( Peygamber Efendimiz )

  2 Rekat Tövbe-İstiğfar Namazı ( 1 fatiha, 3 İhlas okunur)

  2 Rekat Şükür Namazı

  2 Rekat namaz Şeyh Abdulkadir Geylani

  2 Rekat Hacet Namazı

  kılınır.
  33 estağfurullah, 33 Allahumme Salli Ala Seyidina ve nebina Muhammed', 33 defa ' Subhanallah velhamdallah' , 33 ün bitiminde ' Subhanallah velhamdulilallah ve La İlahe İllallah' okunur.Ardından ALLAH'ın 99 isimi söylenecek sonra Kenzül Arş duası okunur. Ardından dileğini söyler. 3 Çarşamba veya Cuma günü okunur.

  *************

  Namazdan Sonra Okunur.

  Kullarını bağışlayan ve onlara cömert olan Allah'tan başka yaratıcı yoktur. Büyük arşın sahibi olan Allah, bütün eksikliklerden uzaktır. Hamd, alemlerin Rabbı olan Allah'adır. Ya Rabbi; senin rahmetini, mağfiretinin büyüklüğünü dilerim. Bütün günahlardan ve kötülüklerden beni koru. Bütün iyiliklere de beni yönelt. Bağışlanmamış günahımı bırakma ya Rabbi! Sıkıntılarımı gider, rızana uygun olan bütün isteklerimi kabul et. Ey merhamet sahibi olan Rabbım !