Dil iltahabı için bitkisel çözümler (Glossit)

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu 1. Dilde çeşitli etkenlere bağlı olarak gelişen iltihabik durumdur.

  Nedenleri : Aşırı sigara kullanımı, çok sıcak ve yakıcı yiyecekler, içecekler, çürük diş ve mikroplu diş etlerinden oluşur. Öncelikle bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak gerekir.

  ÖNERİLER

  *Bir fincan kaynar suyun içine ince kıyılmış taze sarı yoğurt otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülerek içilir.

  *Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı taze yoğurt otu katılıp kaynatılmasının ardında süzülüp günde 6-7 gargara yapılarak kullanılır.

  *Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir su bardağı dolusu taze meyan kökü sapı katılıp kaynatılmasının ardında süzülüp günde üç kez gargara yapılarak kullanılır.

  *Bir fincan kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı ince kıyılmış tere otu katılıp ılıdıktan sonra gargara yapılarak kullanılır.

  *Bir litre suyun içine bir su bardağı ahududu çiçeği katılıp kaynatılmasının ardında süzülerek gün içinde aralıklarala gargara yapılır.
   


Similar Threads: iltahabı için
Forum Başlık Tarih
Sağlıklı Yaşam Kan bağışı yapmak için gerekli ve yeterli şartlar nelerdir? 3 Eylül 2016
Sağlıklı Yaşam Dolaşım sistemi hastalıklarını ve bu hastalıklardan korunmak için neler yapmalıyız 3 Eylül 2016
Sağlıklı Yaşam Boşaltım sisteminin sağlığını korumak için neler yapılması gerekir? 20 Mayıs 2016
Sağlıklı Yaşam Kilo Almak İsteyenler İçin Diyet 12 Nisan 2016
Sağlıklı Yaşam Koah Hastalığına yakalanmamak için öneriler 12 Nisan 2016