Didim`de bazı gösterilere ve danslara yasak

'Haberler' forumunda Sadrazam222 tarafından 22 Haz 2009 tarihinde açılan konu

 1. Aydın`ın Didim İlçesinde Turizm Derneği öncülüğünde esnafın sorunlarına yönelik düzenlenen toplantıda radikal kararlar alındı.


  HÜSEYİN ÇALIŞKAN/AYDIN


  İki yıl önce ateşli gösteride bir çocuğun yanarak hayatını kaybetmesine neden olan olaylardan sonra, ilçede ateşli gösteriler ve üstü çıplak dans gösterilerinin belli bir düzene sokulacağı belirtildi. Didim Kaymakamı Ali Katırcı`Tesislerde ateşli gösteriler, üstü çıplak dans edenlerin turizmle hiçbir ilgisi yoktur. İşletmeleri bu konularda uyaracağız. Getirilen kurallara uymayanlara da gereken cezai işlem neyse uygulayacağız` dedi.


  Bilindiği gibi Temmuz 2006`da Didim İlçesi`nde bir otelde alev gösterisi yapan bir animatörün yanlış hareketi sonucu 4`ü çocuk 9 turist yaralandı, ağır yaralı olarak İzmir`e sevk edilen turist çocuklardan 1`i hayatını kaybetmişti.


  Didim`de turizmin olmazsa olmaz olduğunun farkında olduklarını ancak kalitenin de kurlarla uyularak yakalanacağına inandığını ifade eden Kaymakam Ali Katırcı konuşmasında `İşletmeler bar ya da restoran olduklarına karar verecekler. Ruhsatlarına buna göre işleyecekler. Hiçbir tatil mekanında yemek yiyen kişilerin yanında çıplak dans edilmez. Bu karışıklığı önlemek için işletmeleri bu konularda uyaracağız. Getirilen kurallara uymayanlara da gereken cezai işlem neyse uygulayacağız. Kaldırım işgaliyeleri ile ilgili sıkıntılar var. Kurumsal denetimler zamanında yapılmalıdır.


  Toplantıda küçük yaştaki çocukların özellikle yaz aylarında sokaklarda satış yapmalarıyla ilgili olarak ebeynleri uyaran Kaymakam Katırcı, bu tür görüntülerin de ilçeye yakışmadığını ifade etti.
   
 2. Cevap: Didim`de bazı gösterilere ve danslara yasak

  2006 altıdaki olaylara hepimiz çok üzülmüştük. Yaptırımcı kuralların olası çok iyi olmuş.
   
 3. Cevap: Didim`de bazı gösterilere ve danslara yasak

  Umarım tüm Türkiye genelinde bu kısıtlama yer alır.
   
 4. Cevap: Didim`de bazı gösterilere ve danslara yasak

  Neden yasaklandıkı şimdi :f20: Tesekkürler $adrazam :f40:
   
 5. Cevap: Didim`de bazı gösterilere ve danslara yasak

  Ateşle olan gösterilerde çevreye ateş sıçradığından vb şeylerden dolayı tehlikeli bir hal alıyordu. Bu yüzden çok kişi yaralanmıştı hatta ölüm meydana gelmişti.Ateşli dansların ve gösterilerin yasaklanma sebebi bu. Üstü çıplak şekilde dans edilmesi de topluma uygun görülmediğinden (özellikle de Türk toplumuna) yasaklandı.
   
Yükleniyor...