Diablo 3 Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 5 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Diablo 3 Çıkış Tarihi
  Blizzard'ın patronu Mike Morhaime son yaptığı açıklamada, "Diablo 3'ün yıl bitiminden önce piyasaya sürülebilmesi için canla başla çalışıyoruz. Ancak halen oyunun hayranlarına bu sene bitmeden çıkacak diyemeyiz. Zaman daralıyor ama biz de elimizden geleni yapıyoruz. Tabii ki yetiştirmek için oyunun bir yerlerinden kırpmayacağız. Amacımız olabilecek en güzel oyunu, en kısa süre içerisinde Diablo hayranlarıyla buluşturmak." şeklinde konuştu.

  Oyunun 2012 başlarında çıkması bekleniyor.İlerleyen günlerde çıkış tarihi netleştiği zaman kesin tarihi sizlerle paylaşacağız.

  Diablo3 nasıl olacak..!
  [​IMG]

  Diablo 3 oyunun hikayesi ise şöyle;

  Diablo 3’ün hikayesi ikinci oyundan 20 sene sonra geçiyor. Mephisto, Diablo ve Baal yenilgiye uğratılmış, ancak Santcuary adlı dünyanın yaşayanlarını hem cehennemin hem de cennetin güçlerinden koruyan Worldstone yok edilmiştir. Burning Hells ordusunun yarattığı katliamdan sağ kurtulan kahramanlar yaşadıkları zorluklar karşısında delirmiştir, dolayısıyla kötülük tekrar baş gösterirse, onu yok etme işi yeni nesil kahramanlara kalmıştır. Ve kötülük bir kez daha Tristram’da boy gösterir.

  Oyunda onaylanan tek NPC karakteri Deckard Cain. Her iki oyunda da hem bilge hem de ukala bir akıl hocası olan Cain ve kızı, bu ikiliye ek olarak zaman zaman görevlerde kahramanımızın yanında boy gösterecek bir karakter olacak. Oyunun resmi sitesindeki açıklamaya göre Cain kahramanımıza ilk iki oyunda gerçekleşen olaylar hakkında bilgi verecek.