Diablo 2

'Oyun Bölümü' forumunda cCasT tarafından 4 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG][​IMG][​IMG]

  Oyun Diablo 2 den tam 20 yıl sonrasında geçiyor. İlk oyundan tanıdımız Deckard Cain hayatda yani yaşıyor

  Oyunda 5 farklı ırk olacak. Bu ırklardan ikisi açıklandı şimdilik. Ayrıca şölenenlere göre oyundaki her ırk için cinsiyet seçimi yapılabilecek. Yani erkek Barbarin yada Kadın Barbarin seçip oynamak mümkün olucak

  Açıklanan ırklar ise şimdilik Barbarin ve Witch Doctor denen yeni bir karakter

  Diablo 2 de yer alan Necromancer ve Soccerss karakterlerinin Diablo 3 de olmaması bekleniyor.
  Barbarin için açıklanan ilk yetenekler Diablo 2 den gelen Leap ve Whirlwind ile yeni eklenen Cleave ve Ground Stomp yetenekleri

  Witch Doctor yetenekleri ise çok özel.Bu karakter özel bir güçle düşmanları hastalandırıp ölmelerini sağlamakta üstelik hastalandırdığı bir düşman diğerlerine de aynı hastalığı bulaştırabiliyor.Bunun dışında grup halinde bulunan düşmanların özel bir büyü ile belli süreline birbirleri ile savaşmalarını sağlayabilmek de. Ayrıca bir büyü yaparak yerden zombiler çıkararak bunların düşmanların önünde bir duvar oluşturmasını sağlıyor.

  Diablo 2 den farklı olarak her ırk oyuna kendi evi olan bölgeden başlayacak.

  Her ırkın başlangıç görevi kendine özgü olacağı şöleniyor.

  Havo fizik motoru sayesinde güçlü büyüler ve saldırılarla duvarları düşmanların üzerine yıkmak ve kapıları patlatarak açmak mümkün olucak.

  Oyunda ilk oyundan farklı olarak daha büyük yani devasa yaratıklarla dövüşme sahneleri olucak

  Oyun ekranında sağlığı gösteren kırmızı bar ve manayı gösteren mavi bar diğer serilerde olduğu gibi duruyor.

  Hızlı kullanma kutucukları yerinde duruyor .Ama artık istediniz skilleri altdaki hotbara atabiliyorsunuz.Farenin tekerkeği yada tab sayesinde bunlar arasında geçiş yapılabiliyor. İsterseniz tüm oyunu sadece Fare ile yönetmek mümkün.Yani hiç klavye kullanmadan oyunu oynamak mümkün.

  Oyunda eskisi gibi sağlık ve mana için şişe toplama olayı yok. Öldürdünüz düşmanlar bunları bırakarıyor ve topladınız anda bunlar kullanılmış oluyor.

  Eski oyunlardan daha büyük harita olacak oyunda

  Son olarak Oyun yapım aşamasında olduğu 3 yıl içersinde tam 3 kere büyük bir grafik değişimi geçirmiş. Oyunun 3 yıldır gizli gizli yapımını sürdürüyormuş Blizzard.
  Şu ana kadar tüm sınıfların oynanışı ve Act 1'in tamamı bitmiş durumdaymış