Devlet Tiyatroları'nda son oyunlar

'Medya Bölümü' forumunda Ezlem tarafından 3 Ara 2008 tarihinde açılan konu

 1. Devlet Tiyatroları'nda son oyunlar

  Devlet Tiyatroları, yılın son ayı olan Aralık’ta, 10’u yeni, toplam 75 değişik oyunla izleyicisiyle buluşacak. Devlet Tiyatroları 12 bölgesinde 596 kez perde açacak.

  Ankara Devlet Tiyatrosu Shakespeare'in yazdığı, Can Yücel’in Türkçeye çevirdiği “Fırtına” adlı oyunu 2 Aralık’ta Büyük Tiyatro’da, “Pinti Hamit” adlı oyunu 2-7 Aralık tarihleri arasında Küçük Tiyatro’da, “Suçlu Yürekler” adlı oyunu 2-6 Aralık tarihleri arasında, “Kırmızı Başlıklı Kız”ı da 2, 3 ve 4 Aralık’ta Şinasi Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye'yi 2 Aralık’tan itibaren hafta boyunca Akün Sahnesi’nde, “Hüzzam”ı 2, 3 ve 4 Aralık’ta Oda Tiyatrosu’nda, “Kanlı Nigar”ı 3 ve 4 Aralık’ta İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri”ni 2 Aralık’ta Stüdyo Sahne’de ve “Genç Osman”ı 2-6 Aralık tarihlerinde Çayyolu Sahnesi’nde izleyenleriyle buluşturacak.

  İstanbul Devlet Tiyatrosu Şişli Cevahir Sahnesi’nde “Ful Yaprakları”, “Bavul Hikayesi”, “Bir Şehnaz Oyun”, “Kral Dairesi” ve “Sokrates’in Son Gecesi” adlı oyunları Aralık ayında sahneleyecek.

  Şişli Cevahir Çocuk Tiyatrosu’nda ise “Bir Şubat Gecesi” ve “Değiştirilmiş Çocuk” adlı çocuk oyunu oynayacak.

  İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde, “Delil Yetersizliği”, “Teyzesi”, “Yağmurla Gelen” ve “Simavnalı Şeyh Bedrettin” izlenebilecek. Karşıyaka Ragıp Haykır Sahnesi’nde, “Misafir” ve “Kafes”, Karşıyaka Oda Tiyatrosu’nda, “Düğün Şarkısı” ve “Bir Garip Orhan Veli”, Selahattin Akçiçek Sahnesi’nde de “Yağmurla Gelen” sahnelenecek.

  Bursa Devlet Tiyatrosu AVP Sahnesi’nde, “Dans Eden Eşek”, “Asiye Nasıl Kurtulur, “Kara Kedi Geçti”,“Bu Can Benim Kime Ne?” ve “Deli Bayramı” adlı oyunları izleyenleriyle buluşturacak.

  Adana Devlet Tiyatrosu H. Ö. Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde, “Ziyaretçi”, “Barış”, “Rita ile “Küçük Kara Balık” adlı çocuk oyunu sahneleyecek.

  Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi’nde, “Soytarılar Okulu” ile “Troyalı Kadınlar” izlenebilecek.

  Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Orhan Asena Sahnesi’nde, “Ceza Kanunu”, “Dünyanın Eski Zamanlarında”, “Papa’nın Kaçırıldığı Gün” ve “Büyüyünce Ne Olacaksın” adlı oyun küçük sanatseverlerce izlenebilecek.

  Antalya Devlet Tiyatrosu Haşim İşçan Kültür Merkezi DT Sahnesi Küçük Salon’da, “Benim Doktor Oğlum”, “Masallar – Türküler, “Cıbıl Kurt”, “Asilzadeler” ve “Yaban Ördeği” adlı oyunlarla sanatseverlerin karşısına çıkacak.

  Erzurum Devlet Tiyatrosu Erzurum Sahnesi’nde, “Kırmızı Şapkalı Kurt”, “İki Efendinin Uşağı”, “Kafkas Tebeşir Dairesi” “İki Bavul Dolusu” ve “Tehlikeli Saplantı”yı sahneleyecek.

  Konya Devlet Tiyatrosu “Evlenme” ve “Midas’ın Kulakları”, Sivas Devlet Tiyatrosu “Oyunun Adı Külkedisi”, “Aslan Asker Chveik”, “72. Koğuş” ve “Kokona Yatıyor/Geveze Berber”, Van Devlet Tiyatrosu “Cuco Bilmiyor” ve “Çılgın Dünya”, Gaziantep Devlet Tiyatrosu da “Masallar – Türküler, “Kanlı Nigar” ve “Çılgın Dünya” adlı oyunları Aralık ayında izleyenlerin beğenisine sunacak.
   
 2. ne zamandır tiyatrolardan haber alamamıştık emeğine sağlık canım
   
 3. Bayram tatilinde düşünelim diyecektim ama gösterimleri kalmıyor o zamana
  Bilgilendirmeiçin teşekkürler canım
   
 4. denizli ve hakkari devlet tiyatrosunu göremedim...
   
 5. teşekkürler ezlem
   
 6. Tşkler emeğine sağlık ben pek kaçırmamaya çalışıyorumm