Detoks Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 11 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


 1. Detoks Nasıl Yapılır?


  [​IMG]  Herkesin belirli aralıklarla vücudunu dinlendirmeye ve vücudunu temizlemeye ihtiyacı vardır. Aslında vücudumuz kendini sürekli -özellikle gece saatlerinde- temizlemeye programlamıştır. Kanın iki temel görevi vardır: Sindirime yardımcı olmak ve vücudumuzu toksinlerden arındırmak.

  Biz bilinçsiz beslendiğimiz için bu mükemmel sistemi bozuyoruz. Kanı sürekli sindirim için kullanıyoruz. Detoks yaparken sindirimi hafif gıdalar yiyebilir veya çiğneme sistemini tamamen durdurup sadece sıvı tüketebilirsiniz. (Taze sebze meyve suları, bol su, bitki çayı yani alkali ağırlıklı sıvılar)

  Detoks programının esası su içmek, çiğnememek, masaj, yoga-meditasyon, stresten uzak durmaktır. Masaj vücutta biriken toksinleri süpürmek, harekete geçirmek için birebirdir. İçilen bol sıvı ile bu süpürülen toksinler vücuttan atılır. Yoga, meditasyon yaparak detoks programınıza yardımcı olmak gerekir. Olumsuz düşüncelerden arınmak, toksin üretmemek ve ruhsal detoks yapabilmek için faydalıdır.

  Detoks sırasında yatar pozisyonda ve sakin olmak gereklidir. Ağır spor önerilmez, kısa düşük tempolu yürüyüşler veya kısa mesafe yüzmek programa uyumunu kolaylaştırır.

  Neden sulu temizleme?

  Detoksun gerçekleşmesi için birinci koşul bedenin yeteri kadar su almış olmasıdır. Temizlenmek içinde çok su içmemiz gerekir. Vücuttaki toksinlerin neredeyse tamamı asit formunu alır ve dolayısıyla kanın ve diğer vücut sıvılarının normal alkalik dengesini sağlamak için bunların nötrleşmesi ve vücuttan atılması gerekir. Vücudun nötrleşmesi de SU ile olur.

  Atıkların vücutta birikmesini engellemenin hiçbir yolu yoktur. Ama onlardan kurtulmanın birkaç yolu vardır ve bunlardan en önemlisi bol su içmektir.

  Vücudumuzun % 80 i sudan oluşur. Eğer biz bu su seviyesini sağlıklı bir şekilde muhafaza etmeyi başarırsak iç ve dış güzelliğimizi sağlamış oluruz.

  Detoks yapılmasının faydası nedir?

  Detoks, kanser de dahil pek çok çaresiz hastalığın da çaresidir. Kanseri tedavi etmenin ve önlemenin en iyi yolu kanı ve dokuları alkali yaparak ve oksijenle besleyerek kanser hücrelerinin gelişebileceği şartları yok etmektir.

  Dış kaynaklardan alınan toksinler (beslenme, çevresel faktörler) vücutta birikir ve iltihaplanır. Bu da doku ve kan kirliliği yoluyla kanserin var olmak için ihtiyaç duyduğu asidoz ve hipoksi ortamını yaratır.

  Kanser hayati organlara geri dönülemez zararlar vermeden önce fark edilirse, kemoterapi, radyasyon, veya ameliyatlar gibi müdahalelere gerek kalmadan tedavi edilebilir. Oruç tutma, kolon yıkama, detoks beslenme tedavisi, çiğ sebze-meyve suyu, bitkisel ve besleyici destekler, kanı ve dokuları alkalik yapma ve oksijenle besleme ve diğer bütün detoks metotları ile iyileştirilebilir.

  Detoks nasıl kilo verdirir?

  Detoks sırasında vücuttaki ödem ve şişkinlikler çözülür. Yapılan tüm çabalara rağmen kilitlenmiş bir kilo durumu mevcut ise o noktada bir kırılma olduğundan 7-10 günde ortalama 3-5 kilo kaybı görülür.

  Detoks yapmadan önce mutlaka bir beslenme ve detoks uzmanına danışmak gerekir. Uzmanın bedenimize ve yaşam şeklimize uygun belirlediği programı uyarak, doğru şekilde detoks yapmak en iyi sonuçları almamızı sağlar.
    2. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Allah bizi kadınlardan kadınları da kendilerinden korusun !!!! :))))
    3. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Pardus işte burada yanlışsın. :f196:

  1-Detoks sadece kadınların kullandığı bir yöntem değil :f196:
  2-Detoks= Vücudu Temizleme :f196:
  3-Detoksun amacı zayıflama değil sadece toksinlerden arınma :f196:
  4-Artık sağlık için insanın yılda bir kez detoks yapması gerekiyor :f196:(24 saat içinde sadece meyve veya sebze,sıvı tüketimi şeklinde :f63:
  5-Detoks yaparken zayıflama da söz konusu olduğu için gözönünde nedense hep kadınlar var :f40:
    4. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Olsun Allah yine de korusun !Ne olur ne olmaz ? :D
    5. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Tam ihtiyacım olan şey ama yaza saklıyorum =) Sakin ve Güzel bir dinlence yeri ve bol vitamin, su... Düşüncelerden arınma...Uyku..Spor... Kısacası bünyeye tümüyle detoks yapıcam =):f40: :)
    6. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  :f118: Ben de bir kez yapmıştım yaz ayında aynı senin gibi.Bütün gün meyve yemiştim karpuz ,kavun su ;)

  Fakat aynen durum şu oluyor midede'' Boş kuyuya taş atmak'' :(:f30:
    7. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Yeni çıkan bir ürün var : ERDOKS onu kullan :D:D:D:D:D:D
    8. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Herşeyin aşırısı zarar iyi öğrenip yapmak gerek bide Biyolojik saatine uyman lazım ...Ben 1 yıl önce yapmıştım muhteşem oluyor...Uzaydan gelmiş gibiydim sanki yer çekimi yok çok rahatlıyosun... Hafifliyosun...Dinç ve Sakin oluyosun...:f40:
    9. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Zuhahaha :f30:
    10. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  tşkler ablacım çok yararlı bılgıler ...
    11. Cevap: Detoks Nasıl Yapılır?

  Detoksu yaşam biçimi haline getirmek ciddi sağlık problemlerine yol açıyormuş...:f84:
   


Similar Threads: Detoks Nasıl
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Detoks Nedir Nasıl Yapılır 14 Ocak 2013
Kişisel Bakım Ayak Detoksu 12 Mayıs 2010
Kişisel Bakım Detoks ve Egzersiz Programı 30 Kasım 2008
Kişisel Bakım Kadının günlük bakımı nasıl olmalı 5 Haziran 2016
Kişisel Bakım Pirinç Unu Maskesi nedir nasıl kullanılır? 20 Ocak 2016