destiny's child biyografisi, destiny's child hayatı

'Biyografi' forumunda anniccha tarafından 11 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. destiny's child kimdir
  destiny's child hayatı


  Bir zamanların En ünlü R&B triosu Destinys Child, 1990 yılında (henüz Beyonce ve LaTavia Roberson 9 yaşındayken) Texasda kuruldu. İlk olarak Girlss Tyme adıyla kurulan grup, 1995 yılında Elektra Records ve daha sonra anlaşmazlıklar yüzünden 1997 yılında Columbia Recordsla anlaşma yapan Destinys Child, kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini 17 Şubat 1998de çıkardı. İlk single “No, No, No albümde iki farklı versiyonla bulunuyor; “No, No, No Part 1 ve “No, No, No Part 2. Wyclef Jean düeti olan “No, No, No Part 2 kısa sürede En Yeni R&B listelerinde 1 numaraya yükselirken, en yeni ilk 100 listesinde de üçüncü sırada yerini aldı. 3 milyondan fazla satan albüm platin plağın da sahibi oldu.

  Bir buçuk yıl aradan sonra, 27 Temmuz 1999da ikinci albüm “The Writings on the Wallu çıkardılar. “Bills, Bills, Bills, “Bug A Boo, “Say My Name ve “Jumpin gibi hitleri barındıran albüm, 1999 – 2000 yıllarında dünya çapında 13 milyon satarak En İyi R&B Albümü ödülünün de sahibi oldu. Bu dönemlerde grup içinde sorunlar yaşayan, ama asla ayrılmayı düşünmeyen Destinys Childın, “Say My Name klibiyle hayranlarını şaşırttı. Bunun sebebi ise, klipte LeToya Luckett ve grubun kurucu üyelerinden LaTavia Robersonın yerine Michelle Williams ve Farrah Franklinin oynamasıydı. Daha sonra Farah Franklinin de kişisel sebepler yüzünden gruptan ayrılmasıyla 3lü olarak yoluna devam den Destinys Child, “Charlies Angels filmi için “Independent Women, Pt. 1 adlı şarkıyı yaptı. “Say My Namele Grammynin de sahibi oldular.

  1 Mayıs 2001de çıkan üçüncü stüdyo albüm “Survivor, 4.5 milyona yakın satarak platin plağın sahibi oldu. “Independent Women Part 1, “Surivor ve Bootylicious albümden çıkan ilk 3 single olurken, albüm de o sene Amerikada en çok satılan yedinci albüm oldu.

  2001 yılının sonunda “8 Days of Christmas adlı tatil havasındaki albümleri ve hemen ardından da, “This Is The Remix adlı toplama remix albümü çıktı.

  Bir yandan solo çalışmalara da başlayan üyeler, 3 yıl aradan sonra “Destiny Fulfilled adlı dördüncü stüdyo albümlerini sevenleriyle buluşturdu. Şarkı yapımı ve kaydı 3 haftada biten albüm büyük beğeni topladı. McDonalds sponsorluğunda çıktıkları “Destiny Fulfilled and Lovin It turnesi kapsamında 16 ülke, 75i aşkın şehirde konser verdiler ve 2005 yılında son albümleri “Greatet Hıtsi çıkardılar.

  Her programa çıkışlarında “Dağıldınız mı? sorusundan sıkılan Beyonce, MTVye şu açıklamayı yaptı: “Evet bu bizim son albümümüzdü, ama kesinlikle son şovumuz değil. Birbirimizi çok seviyoruz ve hala çok iyi arkadaşız. Beraber şarkı söylemeye hep devam edeceğiz ama bu kesinlikle son şovumuz değil.