Dershanelerin Kapatma Şartları

'Bunları biliyormusunuz' forumunda EyLüL tarafından 13 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


  1. [​IMG]    Başbakan Erdoğan'ın Dersaheneleri okul yapın çağrısına sıradışı taleplerle cevap veren dershane yöneticileri ayrıca sınavların da kaldırılmasını aksi takdirde uygulanmak istenen yeni sistemin çökeceği uyarısını yapıyor.

    Başbakan Erdoğanın, Dershaneleri okul yapın çağrısını değerlendiren dersaneciler Kapımıza kilit vururuz ancak okul olmak için 3 şartımız var dedi. Şartlarını Bedava arazi, inşaat kredisi ve öğretmenlerin MEB kadrosuna alınması olarak sıralayan dersane sahip ve yöneticileri işi garantiye almak için Sınavlar da kaldırılsın yoksa merdiven altının önüne geçilemez diyor.

    Dershaneciler 1 milyar dolarlık pastadan ya kendilerinin pay almasını ya da kimsenin almamasını istiyor. On beşten fazla şubesi olan ve sektörde büyük olarak adlandırılan dershaneler, Başbakan Erdoğanın dershanelere karşı yaklaşımını bildikleri için son 3 yılda kendi okullarını kurma yoluna gitti. Yeni okullar kurulmasının da planları yapıldı.Arazi ve Para Desteği Sağlansın Dershane öğretmenlerinin MEB öğretmeni olması için gerekli mevzuat değişikliği yapılırsa ve dershanecilere okul kurmaları için gerekli arazi ile para yardımı devletçe sağlanırsa bugün 4 bin dershaneden çoğu okul olacaktır.