Deron Williams 50 sayı

'Spor Gündemi' forumunda Meryem tarafından 24 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


  1. Deron Williams 50 sayı

    Beşiktaş- Milangaz'da önceki akşam FIBA Euro Challenge Kupası'nda Alman BG Göttingen karşısında kaydettiği 50 sayıyla hem takımını galibiyete taşıyan hemde kariyerindeki iki rekoru altüst eden NBA’li süper star Deron Williams müthiş performansıyla hayran bıraktı.

    Deron Williams bir maçta en fazla sayı atma ve en yüksek üç sayılık isabet rekorlarını kırdığı karşılaşmada asla böyle bir rekor için sahaya çıkmadığını, maç boyunca takımı için mücadele verdiğini ifade ederek, “Ben hep takım için oynuyorum.Takımın sayıya ihtiyacı vardı.Onun için ben de elimden geleni yaptım. Amacım kesinlikle 50 sayı atmak değildi, sadece maçın kazanılmasına yardımcı olmaktı dedi.

    Oyun içindeki sıkıntılı zamanlarda birilerinin ön plana çıkması gerektiğini ifade eden Williams, “Ben de sorumluluk almayı seven bir oyuncuyum. Bunu yaparken amacım takımın üzerindeki yükü hafifletmekti. Rekor kırmayı aklımın ucundan bile geçirmedim. Tabii ki kariyerimin en yüksek rakamına ulaştığım ve de bunu Beşiktaş’ta yaşadığım için ayrıca gururluyum. Bu rekorlarım Beşiktaş’a ve bize hep destek olan taraftarlarımıza hediyem olsun” diye konuştu.

    Williams, sadece Türkiye’de değil, tüm Dünya’da ses getiren performansının, geçtiğimiz hafta yaptığı ve medyada yankı uyandıran “Hakemler izin verseydi Fenerbahçe’ye 50 sayı atardım” açıklamasıyla ilişkilendirilmesini ise “Form olarak iyi durumdayım. Kendimi iyi hissediyordum. Hakemler izin verse Fenerbahçe’ye 50 sayı atardım sözünü espri olarak söylemiştim. O maçta faul problemine girdiğim için sürem azalmıştı ve bu yüzden daha fazla katkı verme şansım ortadan kalkmıştı. Bunu kastetmiştim” diye açıkladı.