Depresyondan Nasıl Kurtulunur

'Sağlık Rehberi' forumunda Sitem tarafından 5 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Depresyondan Nasıl Kurtulurum
  depresyon tedavisi
  Depresyondan Kurtulunur
  Depresyondan kurtulma yolları

  Depresyondan Nasıl Kurtulunur

  Depresyon tedavisini başlarında, zaman zaman pozitiflik söz konusudur. Depresyon tedavisi gören hasta ilacın ilk etkisiyle biraber herşey yolunda duygusu Kapılıyor. Dolayısıyla bu dönemde önemli kararlar alınabilir.

  Uzman Pskyatri Dr.Dilara Karahan, Bu süreçte neler yapılmaması gerektiğini açıkladı: "Gerçekte depresyon Tedavi sürecinini başından sonuna kadar önemli kararlar almasını ertelemesini söylüyoruz, çok zorunda değilse eğer. Tüm kararları ertelemesisini, istiyoruz. Keza depresyondan çıkarken aldığı kararlar da yanlış olabilir. Depresyon tedavisi içinde aldığı kararlar doğru olmayabilir fakat doğru da olabilir.

  Bunu da tam olarak bilemiyoruz fakat sonuçta ileri bir tarihe atmak en iyi çözüm olabiliyor. Bu Şekilde bazı kararlar almak yerine, kendisini değiştirme azminde olması gerekiyor. Mesela, sürekli kendini eleştiriyorsa veya kendisine hiç bakmıyor hep başkaları onunla ilgileniyorsa, yavaş bir şekilde de olsa kendiyle ilgilenmeye başlamasını sağlamaya çalışıyoruz. Fakat Depresyon tedavisi zarfında bir anda yaşamını değiştirecek radikal kararlar alması iyileşmesini sağlayacak bir şey değildir."dedi.


  kaynak:Uzman Pskyatri Dr.Dilara Karahan,