Depresyon Şurubu

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 21 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Depresyon Şurubu Hakkında Bilgi
  Depresyon Şurubu Kullanışı
  Depresyon Şurubu Yan Etkileri

  Becozyeme Depresyon ilacı

  Endikasyonları
  B kompleksi vitaminleri ve C vitamininin gizli veya belirgin eksikliğine bağlı bozukluklar. Enfeksiyon hastalıklarının komplikasyonları, özellikle ateş ve diyare ile birlikte görülenler: malarya, spru, pelegra v.s. Özellikle yaşlı ve düşkün kimselerdeki hipovitaminozlar, senil ajitasyon ve konfüzyonlar. Kronik alkolizm belirtileri ve toksik ambliyopi. Uzun süreli antibiyotik kullanımı ve kemoterapötik ilaçların meydana getireceği hipovitaminozlara bağlı komplikasyonların önlenmesinde (glosit, stomatit ve diğer komplikasyonlar; tedaviye cevap alınmaması ve nekahatin uzaması).Depresyon, yorgunluk, aşırı sinirlilik, iritabilite halleri ile mücadelede. Iştahsızlık ve asteni halinde iştahın ve sindirim uyarılması gerektiğinde. Peptik ülser, diyabet v.s. gibi sıkı bir perhize tabi hastalıklarda diyeti tamamlayıcı olarak.

  Yan Etkileri
  Herhangi bir yan etkisi ve kontrendikasyonunun olmamasına rağmen çok yüksek dozlarda kullanılmaması gerektiği göz önünde bulundurulmalı ve B grubu vitaminlere duyarlı kimselerde kullanılmamalıdır.

  Uyarı ve Önlemler
  Yüksek dozlarda hipervitaminöze neden olabilir. Gebelikte yüksek dozda kullanılmaz. Bileşimdeki B2 vitamini idrarı sarıya boyar.