Depremzedeye kurban desteği

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 2 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Kurbanlar bu yıl depremzedelere

  Kurbanlar Van'daki depremzedelere bağışlanıyor..

  [​IMG]


  *Türk Hava Kurumu bu yıl vekaleten kesilecek kurbanların kavurma yapılacak etlerinin Vandaki depremzedelere ulaştırılacağını bildirdi.
  2011 Kurban Bayramında vekaleten kurban kesimi ve deri toplama için ülke genelinde tüm THK personeli hazır..

  Her sene ihtiyaç sahiplerine kurban eti ulaştırmak için bağış kampanyaları düzenleyen yardım kuruluşları, bu yılki kurban bağışlarını deprem bölgesinde yoğunlaştıracak.
  Her sene ihtiyaç sahiplerine kurban eti ulaştırmak için bağış kampanyaları düzenleyen yardım kuruluşları, bu yılki kurban bağışı çalışmalarını deprem bölgesinde yoğunlaştıracak.

  *Türk Kızılayı vatandaşların bağışı sonucu vekaletle Et ve Balık Kurumunun Van kombinasında kestireceği büyükbaş kurbanlıktan elde edilecek eti deprem bölgesinde halka dağıtacak. 5 kiloluk paketler haline getirilecek kurban etleri, Kurban Bayramı süresince Türk Kızılayı ekiplerince ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

  *Deniz Feneri Derneği de kurbanlık hayvanları Kayseri ve Malatya'daki tesislerde kestirecek. Kesilen kurbanlıkların etleri paketler halinde deprem bölgesine sevk edilecek.
  Deniz Feneri Derneğine kurban bağışında bulunmak isteyenler 490 lira karşılığında kurban hissesi alabiliyor.

  *İHH -İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı da 350 lira karşılığında kurban hissesi bağışı topluyor. Bağışlarla alınan Kurbanlıkların çoğu deprem bölgesinde çadırlar ve aşevlerine yönlendirilecek.

  *Kimse Yok mu Derneği bayram süresince kestireceği bağış kurbanlarından elde edilecek kurbanı deprem bölgesinde dağıtacak.

  AA