Deodorantlar Tümör Sebebi mi

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 9 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Yaz ayı ile birlikte biz kadınların en büyük derdi terleme oluyor. Yapılan araştırmalarda erkeklerin daha fazla terledikleri tespit edilmesine rağmen üzerine bir de bizim bazı kozmetik ürünleri kullanmamız hem ciddi sorunlar yaşamamıza hem de o ürünlerin sağlığımız üzerine etkilerinin artmasına neden oluyor. En çok kullandığımız ürünleri kabaca sayarsak makyaj malzemeleri, parfüm, deodorant ve terlemeyi önleyici stickler diyebiliriz.

  Deodorant ve terlemeyi önleyici stikler hakkında bilinmesi gerekenler şöyle sıralaniyor...

  İngiltere Reading Üniversitesinden Dr. Philippa Darbe yaptığı araştırmada 20 göğüs tümörünü inceledi ve bunların 18′inde çoğu ter önleyicilerde koruyucu olarak kullanılan parabenler tespit etti.Bilim adamı sonuçları kamuoyuyla şu cümlelerle paylaştı,Yeni bir çalışma yaptık. Kimyasal olarak 20 tümörün 18′inde paraben tespit ettik. Bu da göstermektedir ki cildimize yaptığımız bazı uygulamalar buna sebep oluyor.

  En olası adaylar ise deodorantlar, antiperspirantlar (ter önleyiciler), kremler ve vücut spreyleri. Araştırmalar son sürat devam ediyor her yapılan araştırmada görülen şu ki her sıkılan ve sürülen ter önleyici içerisinde yer alan alüminyum içerikler gözenekleri tıkayıp terlemeyi kestiği gibi aynı bölgeden ter ile vücuda ağır elementlerin girmesini sağlıyor.

  Böylece meme ve cilt kanserlerin oluşmasına ortam sağlanmış olunuyor. Paraben dışında bu tarz ürünlerde parabol ve alkolün de olduğu son yıllarda görülmeye başlanmıştır. İçeriğinde bu tarz maddeler olan ürünleri kesinlikle tercih etmeyiniz.