Deniz Tuzunun Cilde Faydaları

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 8 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Deniz tuzunun cilde ne kadar yararlı olduğunu biliyormuydunuz bayanlar.Bugünki cilt bakımı konumuzda cildimizin bakımında kullanacağımız deniz tuzu ile ilgili bilgiler hazırladık.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/deniz-tuzunun-cilde-yararlari-20590.jpeg]deniz-tuzunun-cilde-yararlari-20590[/IMGALT]

    Deniz tuzu doğanın bir mucizesi olarak gösteriliyor.Hem Biyolojik hem aktif doğal bir madde deniz tuzu olarak birçok tıbbi özellikleride bulunuyor.Metabolizmayı hızlandırmaya etkili olan deniz tuzu bağışık sistemimiizn güçlenmesine yardımcı oluyor.Ayrıca damarlardaki kan dolaşımını hızlandırıyor ve sinir sistemini güçlendirmede büyük rol oynuyor.

    Bunun yanısıra deniz tuzunun cildimize de yararları bulunuyor işte deniz tuzunun cildimize sağladığı yararlar.

    Deniz tuzu Cildimizde saç ve tırnak sağlığını geliştirmeye yarar.Deniz tuzu bu iyileştirici özellikleri ile sınırlı değil. kozmetik özellikleride bulunuyor.Deniz tuzu gençlik ve güzelliği korumaya da yardımcı olur.Kristal deniz tuzunda sodyum klorür yüzde 90-95 civarında ve buna ek olarak yaklaşık 80 farklı mineral barındırıyor.Ayrıca şunuda eklemek istiyorum rafine edilmemiş olan deniz tuzunun sakinleştiri etkiis bulunmaktadır.