Demirörenin yeni sezon planları

'Spor Gündemi' forumunda Sitem tarafından 29 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. TFF’nin yeni sezonla değişiklikleri


  Yıldırım Demirören, kulüplerin önerileri ve uluslararası düzeyde yapılan görüşmelerin titizlikle sürdüğünü belirterek yeni sezonla ilgili henüz kafalarında kesin bir hüküm bulunmadığını da söyledi.

  Başkan Demirören, kulüpler tarafından kendilerine önerilen bazı projelerin de FIFA tarafından kabul gördüğünü belirtti. UEFA’nın da şike davasıyla ilgili mahkeme ve tahkim kurulu raporu doğrultusunda Federasyon’a hassas davranacağı yönüne yeşil ışık yaktığı da öğrenildi.

  FIFA’nın “Evet” demesi halinde Yıldırım Demirören ve yönetiminin yeni sezonda hayata geçirmeyi planladığı maddeler şöyle...

  TFF’nin yeni sezonla ilgili planları

  1-Bu sezon sonunda Süper Lig’den kesinlikle küme düşme olmayacak. Futbol Federasyonu’na açtığı davayı kazanan Ankaraspor, haklı görüldüğü için tekrar Süper Lig’e dönecek.
  2-Tüm kulüp başkanları ve delegeler gelecek sezonun 22 takımla oynanması konusunda Türkiye Futbol Federasyonu ile hem fikir olduklarına dair anlaşma yapacaklar.
  3-Geçen sezon küme düşen Konyaspor, Bucaspor ve Kasımpaşa’nın mağdur edilmemesi için de çalışmalar yapılacak. Bu üç takımın mağduriyetini önleyecek bir proje üretilecek.
  4-Yeni sezonda 22 takımla oynanacak Süper Lig’de bu sezon getirilen Play-off sistemi kaldırılacak. Eski sisteme geri dönüş yapılacak. Böylece, Süper Lig 42 hafta üzerinden oynanacak.
  5-F.Bahçe’nin yerine bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Trabzonspor’un, şampiyonluk kupası isteğine, “Mahkeme sonucunu bekleyin” cevabı verilecek.
  6-Şike davası sonunda mahkemenin kararına göre hareket edilecek. Çıkacak sonuca göre kulüplere ve yöneticilerine FIFA talimatları doğrultusunda en ağır cezalar verilecek.

  Statü ne diyor?

  YETKi TFF’DE

  - Madde 35: Yönetim Kurulu Yetkileri
  a) Futbol takımlarını kayıt ve tescil etmek, bunları liglere ve gruplara ayırmak, liglerin isimlerini belirlemek, ligleri düzenlemek, uygulanacak terfi ve tenzil statüsünü belirlemek.
  Futbol Müsabaka Talimatı
  - Madde 8 - Ligler ve Fikstürler
  1-TFF, profesyonel ve amatör liglerin sayısını ve bu liglerin hangi takımlardan oluşacağını belirler.
  2-TFF, liglerde, gruplarda ve kupalarda yer alacak kulüplerin sayılarını artırabilir veya azaltabilir.
  3-TFF, gerek gördüğü hallerde, profesyonel ve amatör ligleri, kulüplerin güç dengelerini ve deplasman durumlarını göz önünde bulundurarak alt liglere ve gruplara ayırabilir.
  4-TFF, ligler arasındaki yükselme ve düşme esaslarını belirler.

  Devir teslim bugün yapılacak

  TFF başkanlık devir teslim töreni bugün yapılacak.TFF’nin İstinye’deki ana binasında saat 11.00’de gerçekleştirilecek törene, başkanlığa seçilen Yıldırım Demirören ile başkanlığı vekaleten yürüten Hüsnü Güreli katılacak.

  [​IMG]
   


Similar Threads: Demirörenin yeni
Forum Başlık Tarih
Spor Gündemi Demirörenin TFF Başkanlığını Tehlikede 20 Mart 2012
Spor Gündemi Beşiktaş'ın Yeni Transferi Tolga Zengin 7 Temmuz 2013
Spor Gündemi İşte Beşiktaşın Yeni Amblemi 5 Mayıs 2013
Spor Gündemi İşte Beşiktaşın Yeni Stadı 25 Mart 2013
Spor Gündemi Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Tolunay Kafkas 29 Ocak 2013