Demet Evgar Biyografisi

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 20 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Demet Evgar Hayatı  Demet Evgar Kimdir

  Demet Evgar, 1980 yılında, Manisa’da dünyaya geldi. Manisa’da bulunan Afsem Tiyatrosu’nda, henüz 17 yaşındayken oyunculuğa başlayan Evgar, burada Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyununda yer aldı. Sahnenin büyüsüne kapılarak İstanbul’a gelen başarılı oyuncu, burada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden başarıyla mezun oldu.

  Demet Evgar Konservatuar’da okuduğu yıllarda arkadaşlarıyla beraber kurduğu Tiyatro Kılçık adlı amatör tiyatroda yazarlık ve oyunculuk yapan Evgar, daha sonra da tiyatrodan kopmayarak Kenter Tiyatrosu’nun oyuncuları arasına girdi. Demet Evgar Tiyatronun yanı sıra aralarında Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanım’ın da bulunduğu T.V. dizilerinde rol alan Evgar, ayrıca Beyza’nın Kadınları, Banyo ve Yahşi Batı filmlerinde de rol aldı. Demet Evgar, halen Türkmax’da yayınlanmakta olan ve başrollerini Emre Karayel ile paylaştığı 1 Kadın 1 Erkek adlı dizide oynamaktadır.

  Demet Evgar Un Gars Une Fille adlı Kanada dizisinden uyarlanan 1 Kadın 1 Erkek, Demet Evgar’a İsmail Cem T.V. Ödülleri’nde En İyi Komedi Dizisi Oyuncusu ödülünü getirirken dizinin kendisi de Dokuz Eylül Üniversitesi’nden En İyi T.V. Komedi Dizisi Ödülü’nü kazandı.

  [​IMG]

  Demet Evgar'ın Aldığı Ödüller


  10. Afife Tiyatro Ödülleri(2005) - Yardımcı Rolde, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu - Gece Mevsimi Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Gece Mevsimi Lions Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Gece Mevsimi 37.Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Komedi Kadın Oyuncusu.
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Demet Evgar Biyografisi
 1. Yasemin
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  529
 2. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  2,023
 3. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,354
 4. Merve
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,229