Demet Evgar Biyografisi

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 20 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu


 1. Demet Evgar Hayatı  Demet Evgar Kimdir

  Demet Evgar, 1980 yılında, Manisada dünyaya geldi. Manisada bulunan Afsem Tiyatrosunda, henüz 17 yaşındayken oyunculuğa başlayan Evgar, burada Ray Cooneynin Kaç Baba Kaç oyununda yer aldı. Sahnenin büyüsüne kapılarak İstanbula gelen başarılı oyuncu, burada İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden başarıyla mezun oldu.

  Demet Evgar Konservatuarda okuduğu yıllarda arkadaşlarıyla beraber kurduğu Tiyatro Kılçık adlı amatör tiyatroda yazarlık ve oyunculuk yapan Evgar, daha sonra da tiyatrodan kopmayarak Kenter Tiyatrosunun oyuncuları arasına girdi. Demet Evgar Tiyatronun yanı sıra aralarında Aslı ile Kerem, Bütün Çocuklarım ve Emret Komutanımın da bulunduğu T.V. dizilerinde rol alan Evgar, ayrıca Beyzanın Kadınları, Banyo ve Yahşi Batı filmlerinde de rol aldı. Demet Evgar, halen Türkmaxda yayınlanmakta olan ve başrollerini Emre Karayel ile paylaştığı 1 Kadın 1 Erkek adlı dizide oynamaktadır.

  Demet Evgar Un Gars Une Fille adlı Kanada dizisinden uyarlanan 1 Kadın 1 Erkek, Demet Evgara İsmail Cem T.V. Ödüllerinde En İyi Komedi Dizisi Oyuncusu ödülünü getirirken dizinin kendisi de Dokuz Eylül Üniversitesinden En İyi T.V. Komedi Dizisi Ödülünü kazandı.

  [​IMG]

  Demet Evgar'ın Aldığı Ödüller


  10. Afife Tiyatro Ödülleri(2005) - Yardımcı Rolde, Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu - Gece Mevsimi Sadri Alışık Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Gece Mevsimi Lions Ödülleri - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Gece Mevsimi 37.Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Komedi Kadın Oyuncusu.