Dekorasyon nasıl yapılır

'Ev ve Dekorasyon' forumunda YAREN tarafından 29 Kas 2010 tarihinde açılan konu

 1. dekorasyon fikirleri,
  ev dekorasyonu nasıl yapılır?
  dekorasyon önerileri
  [​IMG]

  - Dekorasyona öncelikle duvarlardan başlamalısınız. Evlerimizdeki duvarlar genellikle beyaz renk olsalar bile artık dekorasyon fikri ile değişiklik yapmanızın vakti geldi. Duvarlarınızı bitki desenli duvar kağıtlarıyla döşeyebilirsiniz. Duvar kağıtları 1980 li yılların başında kullanılsalar modası geçti gibi düşünülse bile dekorasyonun yeni modası duvar kağıtlarıdır.

  - Perdelerinizin açık renkte olmasına özen gösterin. Siz evde olmasanız bile perdelerinizin evinizin içine bir nebze de olsa ışık huzmesini almalı ve tutmalıdır. Bu nedenle açık renkteki perdeleri seçmenizi öneriyoruz.

  - Evinizi çiçeklerle donatın. Evinizde ne kadar çok çiçek olursa, dekorasyonunuzu daha da doğal gösterirsiniz ve evinizin ahengini toparlayıcı etkisi söz konusudur.

  - Banyonuzu baştan aşağıya yenileyin. Banyolarda alışık olunan beyaz renkteki ürünlerden kaçının ve daha seksi, romantik renkteki ürünlere yer verin.

  - Çocuklarınız var ise eviniz duvarlarına uygun duvar kağıtlarını kendilerine gösterip “bunlardan hangisi olsun sorusunu yöneltin ve hem evinizin dekorasyonuna uyumlu hem de çocuğunuzun istediği bir duvar kağıdını odasının duvarlarına döşeyebilirsiniz.

  - Mobilyalarınızda ise zıt renkler kullanmanızı öneriyoruz. Koltuklarınız siyah ise minderleri beyaz olması tarzında bir seçim düşünebilirsiniz.

  - Küçük bir abajur, duvara güzel bir tablo yada resim, yere minik bir kilim yada büyük ve desenleri can alıcı bir halı Bunların hepsi odanıza renk katacak, içinizi ferahlatacak birkaç dokunuş.
  İçinde bulunmak istediğiniz atmosferi yaratmak için son aşama olan bu kısmı kesinlikle iyi değerlendirin.