Dekorasyon nasıl yapılır, Dekorasyon önerileri

'Ev ve Dekorasyon' forumunda ZeuS tarafından 29 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu


 1. Dekorasyon nasıl yapılır
  dekorasyon önerileri salon dekorasyonu

  [​IMG]

  * Dekorasyon kavramının kişiden kişiye göre değiştiğini kesinlikle unutmayın. Her zevkin ayrı olabileceği gibi dekore ettiğiniz bir ortamı başka birinin beğenmemesi sizin canınızı sıkmamalıdır.

  * İlk maddeyi unutmayarak dekorasyon yapacağınız alanı öncelikle bir kağıt üzerinde planlayın. Kullanacağınız mobilyaların, duvar renklerinin, perdelerin ve halıların renklerini kendi zevkinize göre seçin.

  * Dekorasyonun altın kuralının renk uyumu olduğunu unutmayın. Mobilyalar, halı ve perdeler ile duvar renklerinin uyumu sağlandığında doğru dekorasyona ulaşmış olacaksınız.

  * Ev ve ofislerde eşyaların durduğu yerler oldukça önemlidir. İster geniş ister dar bir alana sahip olun ancak kesinlikle alanınızı fazla eşya ile doldurmayın. Az ve öz eşya kullanmaya özen gösterin. Sadelik bir diğer altın kuralımızdır.

  * Dekorasyon aksesuarlarına yer verin. Örneğin televizyon ünitenizin raflarını biblolar dizebilir, salon takımınızın sehpasının üzerine güzel bir vazo koyabilir, duvarınıza sade ve özgünlüğü yansıtan bir resim koyabilirsiniz.