Değişik ürünler

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 24 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Tartı Halı
  Bu tasarım katıldığı fuarlarda büyük bir ilgi görmüş. Banyo halısı şeklinde kullanılan bu ürün, üstüne basıldığında, kilonuzu yandaki göstergesi sayesinde yüzünüze vuruyor. Ürün yakında piyasada olacak.
  [​IMG]

  Deniz Altı Uyku Keyfi
  Tasarımcı Philip J Carabello tarafından hayata geçirilen bu konsept bizlere, okyanus altındaymış gibi dinlenme ve uyku vaat ediyor. Her tarafı kapanabilen yatağa uzanıyorsunuz ve dışarıyla bağlantınızı keserek sanki denizin dibindeymiş gibi balıkları seyredip keyif yapabiliyorsunuz.
  [​IMG]

  Çatal-Kaşık-Bıçak Takımı

  Mark Raigelman tarafından tasarlanan bu takım, kemirilmiş görüntüsü ile sofralarınıza renk katabilir. Katıldığı tasarım yarışmalarında birçok ödül alan bu ürünün yakında piyasada olması bekleniyor.
  [​IMG]

  Naylon Güneş Gözlüğü
  İlginç millet Japonlar ın ürettiği bu ürün, yüze yapıştırılabilen, naylondan yapılma güneş gözlüğü. Rulo halinde satılan ürün, her çeşit gözlük tipini içeriyor; siz de istediğiniz modeli suratınıza yapıştırabiliyorsunuz. Ayrıca saçınıza veya t-shirtünüze yapıştırarakta şekil yapabilirsiniz.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Vücuttaki Elektriği Atmak İçin Halı
  Bu halı, Orman yosunu, deniz yosunu ve çimenden oluşuyor. Böylece halıya her basışınızda vücuttaki elektriği atmanız ve rahatlamız mümkün. Ürün yakında piyasada olacak.
  [​IMG]

  Manyetik Güçle Havada Duran Yatak
  Alman Janjaap Ruijssennars tarafından geliştirilen ve tasarlanan bu yatağın havada durması için 900 kilo mıknatıs kullanılmış. Teknik olarak satılık olan bu ürün, 1.5 milyon dolar olması nedeniyle satılamamış henüz.
  [​IMG]

  Kampçılar İçin Bisiklet Karavan
  Bu tasarım hafif malzemeler kullanılarak Kevin Cyr tarafından yapılmış. Gördüğünüz üzere bisikletiniz ile evinizi yanınızda taşıyıp, istediğiniz yerde güvenle konaklayabiliyorsunuz. Kamp meraklılarına ve özgür ruhlulara hitap eden bu tasarımı, kendi hayal gücünüzü kullanarak, kendinizde yapabilirsiniz.
  [​IMG]

  Mikrodalgadan Youtube İzle
  Bu ürün, teknolojinin çok hızlı ilerlemesi ve bunun daha çok para kazanma hırsı ile birleşmesi sonucu saçmalamaya başlayan ürün tasarımlarına iyi bir örnek teşkil etmekte. Mikrodalgayı çalıştırdığınız anda alet, internete bağlanıp, Youtube da bulunan mevcut müzik kliplerini seçerek oynatmaya başlıyor. Sizde o süreyi Youtube izleyerek geçiriyorsunuz. Bu gereksiz teknolojk ürün tasarım halinde ve yakında piyasaya çıkması bekleniyor.
  [​IMG]

  Nike Burger

  Nike firmasının reklamlarında kullanılmak üzere İsveçli tasarımcı Ole Hemmendorf tarafından hazırlanan bu burger, çeşitli platformlarda büyük ilgi görmüş. Gerçektende başarılı bir çalışma olmuş.
  [​IMG]

  İlginç Bir Site

  Quebec , Kanada da bulunan garip bir site. Gerçi buna site mi denir, bina mı, apartman mı bilemiyorum? İnsan kaçıncı katta oturduğunu söyleyemez yahu! Düşünsenize adres tarif ediyosunuz, arkadaşınız binayı buluyor ama onu bundan sonra daha zorlu bir görev bekliyor.
  [​IMG]

  Girdap Havuzu
  ABD li firma tarafından üretilen bu havuz sistemleri, büyük ilgi görmekte. İnce bir cam kalıbın içine kurulan motorlu mekanizma sayesinde oluşturulan girdap, fotoğraftaki ilginç görüntüyü meydana getiriyor. Firma, bu ürün ile çeşitli ödüllere layik görülmüş.
  [​IMG]

  alıntı
    2. Cevap: Değişik ürünler

  çok ilginç şeyler var gerçekten.... (: en güzelide havada duran yatak... (:
    3. Cevap: Değişik ürünler

  bence en guzeli mikrodalgadan youtube'a baglanmak :D