Darıca Hayvanat Bahçesi Bilgi

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Merve tarafından 9 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Darıca Hayvanat Bahçesi Bilgi

  Darıca Hayvanat Bahçesi Hakkında Bilgi

  Yaz aylarında şehirden uzaklaşmanın başlıca yolu plaja, kumsala ya da ormanlara gitmek elbette. Ama keyifli bir gün geçirmek için Boğaziçi Hayvanat Bahçesi de özellikle çocuklu ailelere farklı bir alternatif sunuyor.

  Darıca'daki Özel Boğaziçi Hayvanat Bahçesi'ne gitmenin en kolay yolu TEM Otoyolu üzerinden. TEM'de Eskihisar sapağından sapılıyor. Çayırova-Bayramoğlu tabelalarından sonra, Eskihisar feribot tabelasını takip etmek gerekiyor. Darıca'ya saptığınızda Hayvanat Bahçesi'nin oklarını görüyorsunuz zaten.

  İstanbul'dan yaklaşık bir saatte Boğaziçi Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'na varıyorsunuz. Ancak buraya gelen bir toplu taşıma aracı yok. Biz de arabamızı parkın girişinin karşısındaki otoparka bıraktıktan sonra hayvanat bahçesinin kapısından giriyoruz. İçeri girer girmez, buranın şimdiye kadar Türkiye'deki hayvanat bahçelerinden çok farklı olduğu anlaşılıyor.

  Boğaziçi Hayvanat Bahçesi'nde çocukların bir günü hiç sıkılmadan geçirebileceği birçok aktivite var. Oyun parklarının yanı sıra çocukların ördek ve tavşan gibi hayvanları sevebileceği küçük bir bölüm daha bulunuyor. Bir de ponylere binebilecekleri ufak bir parkur.

  Parktan en çok keyif alanlar şüphesiz çocuklar. Dünyanın dört bir yanında gelen aslanları, sibirya kaplanlarını, flamingoları, balıkları ve daha birçok hayvanı heyecanla ve merakla izliyorlar. Çocuk parkında da değişik oyunlar oynayabiliyorlar.


  alıntı