Danışman Yetiştirme Programı

'Sosyal Konular' forumunda YAREN tarafından 21 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Danışmanlık şirketleri, danışmanlık hizmetleri

  Diplomayı aldınız, peki ama iş düşündünüz mü?

  [​IMG]

  İş tecrübesi olmayan yeni mezunları meslek sahibi yapmayı vaat eden MBIS, 2010 yılı içerisinde 100 genci danışman olarak işe almayı planlıyor.

  Üniversiteden mezun ya da olmak üzere olan gençlerin iş bulabilecek miyim? kaygısı artarak büyüyen bir sorun. Fakat MBISin gençler için bir teklifi var; Danışman Yetiştirme Programı

  Danışman Yetiştirme Programı adı altında işe alım programı başlatan şirket yöneticileri bu sayede iş ve SAP tecrübesi bulunmayan 100 genci istihdam edecek.
  Üniversitelerin fen, mühendislik, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olanların başvurabileceği program kapsamında lojistik, finansal ve teknik alanlarda görevlendirilecek danışmanlar yetiştirilecek. Başvuru için ise adayların ik@mbis.com.tr adresine CV göndermeleri yeterli.

  Elemeler CV üzerinden olacak
  Kendi kurum kültürlerini ve çalışma prensiplerini sıfırdan öğretmek için özellikle yeni mezun gençleri kadrosuna katmak isteyen MBIS yöneticileri, eğitimlere katılacak adayları CVlerine bakarak seçecek. Bu aşamada üniversitede alınan dersler, not durumu, yürütülen projeler ve yabancı dil bilgisi etkili olacak. Temmuz ayında İstanbulda düzenlenmesi planlanan eğitimler ise yaklaşık iki ay sürecek. Bu süre sonunda yapılacak sınavı geçenler MBISte çalışmaya hak kazanacak. “Dahi ve dinamik gençler istiyoruz diyen Murat Tekmil, Türkiye çapında başlatılan proje için şimdiye kadar 200e yakın CV aldıklarını belirtiyor. Hedef ise son başvuru tarihi 30 Hazirana kadar iki ila 10 bin arasında CV toplamak.
  Kaynak:İşte İnsan.com