Danimarkanın Tarihi Yerleri

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 24 Kasım 2012 tarihinde açılan konu


 1. Danimarkanın Gezilecek Tarihi Yerleri


  Danimarka’da görülecek Tarihi ve güzel önenmli gezilecek yerleri önde gelen şehirlerine göre inceliyebilirsiniz.

  Aarhus:

  Aarhus Danimarka’nın ikinci büyük şehridir. Aarhus, Danimarka’nın müzik merkezi olarak anılır. Şehirde her sene yüzlerce opera, dans gösterileri ve konser etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu nedenle de pek çok sanat galerisi ve konser salonuna ev sahipliği yapmaktadır.

  [​IMG]

  Odense:

  Odense, Danimarka’nın 3. büyük şehridir. Funen Adaları’nda yer alır. Bu şehirdeki Funen Sanat Müzesi ise Kopenhag dışında müzelerin içinde en iyisidir.

  HELSİNGOR ( ELSİNORE )

  Danimarka’nın en şirin kasabalarından biri olan Helsingor, Kopenhag’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Kasabanın en önemli özelliği ise Shakspeare’in ünlü Hamlet’ine konu olan "Kronborg Kalesi'nin" burada bulunmasıdır

  [​IMG]

  Kopenhag:

  Kopenhag, Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerindendir. Danimarka’nın başkenti olan bu şehirde çoğunun tarihi 17. yüzyıla kadar uzanan kilise, saray, kale ve diğer kraliyet yapıları bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda alışveriş merkezi, restoran ve kafelere de ev sahipliği yapmaktadır. Kopenhag’da gezebileceğiniz 50’den fazla müze bulunmaktadır. Şehirde kültürel etkinlikler için çok sayıda tiyatro ve gece eğlenmek için ise yine bir o kadar çok sayıda bar ve gece klubü bulunmaktadır. Kopenhag, tüm bu sebeplerle, 1996’da Avrupa’nın kültür başkenti ilan edilmiştir.

  [​IMG]

  Aalborg:

  Bu şehir Danimarka’nın 4. büyük şehridir. Şehir, Danimarka’nın önemli ticaret merkezlerinden biridir ve endüstriyel alanda da oldukça gelişmiştir. Aalborg kenti, aynı zamanda 300’den fazla restoranı sebebiyle de “Kuzeyin Küçük Paris’i” olarak da bilinir.

  [​IMG]
   


Yükleniyor...
Benzer Konu başlıkları - Danimarkanın Tarihi Yerleri
 1. Ezlem
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,056
 2. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  1,122
 3. zamaneanne
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  3,184
 4. EyLüL
  Yanıt:
  0
  Gösterim:
  738