Danimarkanın En Güzel Yerleri

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 20 Eki 2012 tarihinde açılan konu 1. Danimarkanın En Güzel Yerleri Resimleri

  Danimarka jeostratejik konumu dolayısıyla gerçek bir köprü ülkesidir. Hem İskandinav Avrupasını Kıta Avrupasına hem de Baltık denizini Atlas Okyanusuna bağlamaktadır.Batıdan gelen Gulf stream akıntısının etkisinde olan iklimin Okyanus iklimleri özellikleri taşıması ayrıca ülkenin yüzey şekillerine de bağlanmaktadır.

  Little Mermaid

  Danimarka ile özdeşleşmiş olan deniz kızı heykeli Little Mermaid, 1913 yılında heykeltıraş Edvard Ericksen tarafından yapılmıştır. Nyhavn Limanı yakınında bulunmaktadır. Şehir merkezinden bir otobüsle ulaşabilirsiniz.

  Andersen Caddesi
  Çocukluğumuzda okuduğumuz Kibritçi Kız masalının yazarı olan Andersen'un yaşadığı ev, bu caddede bulunmaktadır. Ayrıca bu caddenin üzerinde şehrin en önemli müzesi olan Glytotek Müzesi'de yer alıyor.

  Tivoli
  80 dönümlük olan bu alan 1853 yılında kurulmuştur. İçinde lunaparktan restoranlara, hoş kafelerden, pantomim tiyatrosundan ve çin pavyonuna kadar birçok eğlenceli aktiviteyi bulabileceğiniz bir mekandır. Özellikle romantik yürüyüşler yapmak için eşsiz güzellikte bir ortamdır.

  Carlsberg fabrikası
  Yılda 200 bine yakın ziyaretçisi olan fabrikayı gezmeden dönmeyin.

  Danimarkanın En Güzel Yerleri Resimleri

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

   
  Son düzenleme: 24 Kas 2012