Damatlık Seçimi

'Sosyal Konular' forumunda Aysell tarafından 31 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Damatlık seçimi de özen ister

  Evlenirken damadın hazırlığının hep kolay olduğu düşünülür.

  - Damatlığın seçimi de en az gelinlik kadar özen ister. İşte size bir kaç öneri...

  CEKET
  Tercihe göre şal yaka kruvaze veya tek sıra düğmeli bir ceket giyilebilir.Ceketin bedene tam uyması smokinin daha şık durmasını sağlayacaktır. Omuzlar dar veya fazla geniş olmamalıdır.

  PANTOLON
  Pantolonun paçaları ayak bileğinden beş santim aşağıda bitmelidir. Paçalar, ayakkabının üst kısmına değmeli ve kalça hareketlilerini kısıtlayacak kadar dar olmamalıdır.

  GÖMLEK
  Smokinin içine genellikle pilili gömlek giyilir. Ancak düz beyaz, kemik rengi ya da beyaz üzerine işlemeli bir gömlek de tercih edilebilir. Manşetler ceketin kollarından bir parmak çıkmalıdır.

  KOL DÜĞMELERİ Kol düğmelerini kişiliğinize uygun olarak seçmelisiniz. Kalpli ya da geometrik desenli, değişik motiflerde kol düğmeleri takabilirsiniz. Kol düğmelerinin kumaş değil gümüş, altın ya da metal olmasına dikkat etmelisiniz.

  YAKA VE KRAVAT
  Smokini tamamlamak için aynı kumaştan yapılmış bir papyon takmalısınız. Takın elbise giyiyorsanız, kıyafetinize uygun bir kravat tercih etmelisiniz. Yakanızı ise kravata uygun bir mendille ya da gelin buketinden küçük bir çiçekle tamamlayabilirsiniz.

  KUŞAK
  Pantolonunuzu bir kuşakla tamamlayacaksanız, kuşağın pililerinin mutlaka içe dönük olması gerekir. Bu pililer arasına yapılacak olan gizli ceplerde para, anahtar gibi önemli eşyalar, smokinin görüntüsünü bozmadan taşınabilir. Modern smokinlerde bu kuşaklar yerini renkli pantolon askılarına da bırakabiliyor

  YELEK
  Kuşak ve pantolon askısı yerine renkli bir yelekle hem mütevazi bir smokin hem de düz renk bir takım elbise bile çok şık ve modern görülebilir. Pek çok mağazada birbirinden değişik renk ve motiflerde yelekler bulabileceğiniz gibi, eğer kıyafetinizi satın aldıysanız içine kıyafetinize uyacak böyle bir yelek de diktirtebilirsiniz.

  AYAKKABILAR

  Siyah bağcıklı ayakkabılar smokin için idealdir. Çorabın da pantolonla aynı renk olmasına dikkat edilmelidir. Gri renkli takım elbisede yine siyah, kemik tonları ya da lacivert renk kıyafetlerde ise aynı tonda ayakkabı uygun olur. ​
   
 2. Cevap: Damatlık Seçimi

  ben de bir moda yaratyım aysel.:f196:

  1. takım elbise kırmızı olsun
  2.ayakabıda beyaz olacak
  3.gömlek de pembe olsun:f196:
  nasıl ama :f196:bende bir modacı oldum gitti he :f30:
   
 3. Cevap: Damatlık Seçimi

  discoo zaten senin zevkine hayran olmayanmı var damatlıkdan önce bana bir damat lazım :f30: