Damatlığınızı Nasıl Yaptırmalısınız?

'Sosyal Konular' forumunda Blue tarafından 3 Oca 2009 tarihinde açılan konu

  1. Damatlığınızı Nasıl Yaptırmalısınız?

    Böyle bir durumda hatanızı terzinize yüklemeyin. Bir çok kişi bu hataya düşüyor. Son provanıza çağrıldığınızda sakın aç gitmeyin. Bütün provalarda olduğu gibi son provanıza giderken de, kahvaltınızı veya yemeğinizi yedikten sonra gidin. Karınınız tok olsun. Böylelikle alınacak veya yapılacak damatlığın daha düzgün duracağı belirtiliyor. Üçüncü provalara gidişinizde, sizinle beraber gelen bir kişi ile farklı bakış açısını sağlayacak veya yapılan damatlığınızın eksiklerini görebilecek değişik bir kişiyi de yanınızda götürün.
    Eğer 3'ten fazla kişiyle provalara giderseniz, sorunlar hiç bir zaman bitmez ve terzinizde sizden sıkılabilir. Son provalarınız tamamlandı. Smokin veya takım elbisenizi üzerinize giydiniz. Kıyafetinizle bulunduğunuz yerde yürüyün. çömelin. Koltuk veya sandalyeye oturup bacak bacak üstüne atın. Pantolonunuzda sizi rahatsız eden unsurların olup olmadığını terzinize söyleyin. Ceketinizin üzerinize nasıl oturup oturmadığını, gömleğinizi ve yeleğinizi giyerek kontrol edin. Ellerinizi çapraz yapın. Arkadan ve önden ceketiniz sizi çekiyorsa veya rahatsız ediyorsa modacınıza bildirin.
    O sizi olumlu veya olumsuz bilgilendirecektir. Giyinmeyi seven ve sürekli takım elbise giymesine dikkat eden kişilere de danışın. Smokin veya takım elbisenizi giydiniz ve çıkarttınız. Hemen çantaya koymayın. Ceket, pantolonunuzun astarında, dikiş yerlerini gözden geçirin. Sökülmüş, büzüşmüş veya çekilmiş olabilir. Dikim hatasını, cepleri, iç cep astarlarını, yakaları, bel, düğme ve ilik yerlerini yeniden kontrol edin. Ceketinizi askıya asar gibi tutun ve yatay olarak ikiye katlayın ve bakın, Pantolonunuza ütü yapar gibi masanın üzerine koyun, uzun veya kısalığına bakın. Dengesiz bir durumla karşılaştığınızda hemen bildirin.
    Artık takım elbiseniz veya smokininiz hazır duruma geldiğini düşündünüz. Damatlık veya smokininizi çantaya koymadan önce, terziniz veya tasarımınızı yapan modalistten güvence almaya çalışın. Takım elbisenizin başına herhangi bir olay geldiğinde benzer kumaştan bulunup bulunmadığını öğrenin, şayet yoksa mutlaka o kumaştan bir pantolon çıkacak kadar alın. Olur ya evinizde deneme yaptığınız sırada pantolonunuzun üzerine sigara ateşi düştü ve bu bölgede bir delik meydana geldi. Tam da diz kapağınızın üzerinde... Terzinize geri gittiniz ve benzer bir pantolon istediniz. Modalist size "Benzer kumaştan yok, size yeniden bir takım elbise yaptırmak gerekir.. vs" bir cevap verdi. Artık eliniz kolunuz bağlanmış bir durumda kalırsınız. Ya gider yeni bir takım elbise veya smokin alırsınız veya diz kapağı delinmiş bir pantolonu giyersiniz. İşte böyle meydana gelebilecek durumlar karşısında, terzinizle görüşün. Olabilecek kazaların önüne geçmek için önleminizi önceden alın..