Damacana Suda Yasaklı Firmalara İzin

'Haberler' forumunda zamaneanne tarafından 12 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Damacana Suda Yasaklı 12 Firmaya İzin


  Damacana Suda Kaç Firmaya İzin Çıktı  [​IMG]

  Türkiyenin gündemine oturan damacana su skandalında bugün yeni bir gelişme daha yaşandı.Sağlık Bakanlığı, ikinci kontrollerde damacana su üretimi durdurulan 12 firmanın problemini giderdiği için yeniden su üretimine başlamasına müsaade edildiğini, problemini gideremeyen 3 tesisin faaliyetinin durdurulduğunu ve 5 firmayla ilgili karar verebilmek için de analiz sürecinin tamamlanmasının beklendiğini bildirdi.

  Bakanlıkça yapılan açıklamanın dikkatlice okunması durumunda, dolum tesisinde problem olan firmaların saha verilerinin kamuoyu ile paylaşılmadığının anlaşılacağı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  “Bu durum, firmaların sahadan alınan numunelerinde problem olmadığı anlamına gelmemelidir. Dolum tesisinde problem yaşanan firmaların piyasa ürünlerinde de benzer uygunsuzluklar tespit edilmiştir. Yapılan analizlere ait tüm raporlar Bakanlığımız kayıtlarında mevcuttur."

  Açıklamada, yapılan bu denetimlerin Bakanlığın rutin denetimlerinin parçası olduğu, denetimlerin daha önce de kesintisiz yapıldığı, bundan sonra da yoğun biçimde devam edeceği kaydedildi.

  Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Bakanlığın sağlıksız su üreten damacana markalarını açıklamakta acele ettiği, yanlış sonuç açıkladığı, numunelerin karıştırıldığı, bazı firmaların aklandıkları yönünde haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.
   
Yükleniyor...