Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 14 Şub 2013 tarihinde açılan konu

  1. Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?    Saçlarınızın düz olmasından hoşlanmıyorsanız onlara kendiniz dalgalar verebilirsiniz evinizde doğal dalgalı saç nasıl yapılır konumuzda bu konuyla ilgili gerekli bilgileri alabilirsiniz.

    [​IMG]

    Öncelikle Duştan çıktıktan hemen sonra fazla suyu havluyla alın. Saçlarınız hafif nemli haldeyken yapacağınız örgüler daha uzun süre dayanır. ve oldukça güzel dalgalar oluşturur.Duştan sonra saçlarınıza sürdüğünüz bir nemlendirici varsa bu aşamada yarım yemek kaşığı kadar kullanabilirsiniz.

    Saçlarınıza Nemlendiriciyi sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Artık saçlarınız doğal dalgalı modeli için yapacağınız örgülere hazır. İri dalgalı saç için büyük örgüler, daha sık dalgalar için küçük örgüler kullanabilirsiniz. 4-5 büyük örgü saçlarınıza iri dalgalar verecek ve oldukça şık duracaktır.Saçlarınızdaki Örgüleri bitirdikten sonra saç kurutma makinesiyle kurutabilir veya 1-2 saat kurumasını bekleyebilirsiniz. Eğer gece örgülerle yatarsanız dalgalı saç modelini daha uzun süre kullanabilirsiniz.